fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze CS:GO 2020 roku wg HLTV – 18. KSCERATO

Dziś trzeci z rzędu dzień, w którym HLTV prezentuje nam kolejnych graczy z listy 20 najlepszych zawodników CS:GO w 2020 roku. I ponownie jest to strzelec spoza Europy – tym razem padło na Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato, reprezentanta brazylijskiej FURII Esports.

21-latek swój ogromny potencjał prezentował już w poprzednich latach, ale dopiero w sezonie 2020 on i jego koledzy na dobre przebili się na szczyt. Poniekąd pomogła im w tym trwająca pandemia, która w wyraźny sposób wpłynęła na Team Liquid i Evil Geniuses, dzięki czemu to FURIA urosła do miana najlepszej drużyny w Ameryce Północnej. I spora w tym zasługa właśnie KSCERATO, bo ten na przestrzeni dwunastu miesięcy wypracował rating wynoszący 1,15, co jest jedenastym wynikiem na całym świecie. Stąd też późniejsze triumfy m.in. w ESL Pro League Season 12 czy też Intel Extreme Masters New York. Zresztą, Cerato może i znalazłby się wyżej, ale tak jak i innym graczom zza oceanu, także i jemu często brakowało okazji do regularnej rywalizacji z europejską czołówką.

Co ciekawe, Brazylijczyk wskazał aż trzech zawodników, którzy jego zdaniem mogą zabłysnąć w rozpoczętym niedawno roku. – To świetny gość, bardzo zaangażowany – komplementował swojego rodaka, Bruno „⁠b4rtiNa⁠” Câmarę, który niedawno opuścił Team One. – Jest bardzo dobry, ale nadal brakuje mu doświadczenia – opisał z kolei Ilyę „⁠m0NESY’EGO⁠” Osipova z Natus Vincere Junior. Nie zabrakło też komplementów dla Paytyna „⁠juniora⁠” Johnsona z Triumph, który niedawno był łączony z FURIĄ. – Zdarzało mi się z nim rywalizować i wyglądał bardzo dobrze. To snajper, który ma duży wpływ na grę. Wierzę, że jeżeli będzie brać udział w większej liczbie turniejów, to w przyszłym roku może dostać się do najlepszej dwudziestki świata – stwierdził Cerato.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2020 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
18. Kaike „⁠KSCERATO⁠” Cerato FURIA Esports
19. Justin „⁠jks⁠” Savage Complexity Gaming
20. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sprawdź, co może znaleźć się w nadchodzącej przepustce bojowej VALORANTA

Akt 3 będzie jednocześnie zwieńczeniem pierwszego sezonu VALORANTA. Ale nie martwcie się – wielkimi krokami nadciąga sezon drugi, który przyniesie ze...