FURIA bliska rozszerzenia składu CS:GO do 6 graczy?

Temat transferu Paytyna „Juniora” Johnsona do FURII Esports zaczął być żywy jeszcze w listopadzie, natomiast w kolejnych tygodniach temperatura wokół zapowiadanego ruchu stopniowo malała, a to przez brak kolejnych wieści w sprawie. Te jednak wreszcie się pojawiły i pokrywają się z poprzednimi sygnałami… przynajmniej w połowie.

Według dziennikarzy DRAFT5 zmiana klubu przez Juniora jest już bowiem tylko kwestią czasu. FURIA miała osiągnąć pełne porozumienie z obecnym pracodawcą snajpera, Triumph, w sprawie transferu opiewającego na kwotę około 300 tysięcy reali brazylijskich (w przeliczeniu to 57 tysięcy dolarów). Nie wiadomo jednak, jakie konkretnie plany wobec Amerykanina ma formacja z Kraju Kawy. Pierwotnie 20-latek był szykowany na bezpośredniego następcę Henrique „HEN1EGO” Telesa w głównym składzie, natomiast źródła brazylijskiej redakcji mówią o tym, że nawet przy angażu Juniora odejście jednego z braci Teles nie jest oczywiste. Ten fragment daje nam poważnie do myślenia, biorąc pod uwagę, że bazowe doniesienia wskazywały pozaserwerowe problemy w zespole jako główną przyczynę rozstania z HEN1M.

Nie od dziś wiadomo, że FURIA nosi się z zamiarem rozszerzenia kadry do sześciu osób. Gdyby 25-latek rzeczywiście miał pozostać w szeregach FURII, to wszystko ułożyłoby się w logiczną całość. Co więcej, założyciel organizacji, Jaime Pádua, mógłby świętować małe zwycięstwo. Zaraz po wypłynięciu plotek Pádua opublikował wpis, w którym, co nie powinno nikogo dziwić, zaprzeczył pogłoskom. – Jak już wszyscy wiedzą, szukamy dodatkowego zawodnika do naszego składu, ale nie ma to nic wspólnego z HEN1M. Jesteśmy przyjaciółmi i jako drużyna jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Tak długo jak nic się w tej kwestii nie zmieni, nie będziemy myśleć inaczej. Do takich komunikatów nauczyliśmy się podchodzić z przymrużeniem oka, ale być może co-CEO wcale nie chciał mydlić nam oczu, a przedstawiał prawdziwy obraz sytuacji? Pożyjemy, zobaczymy.

Skład CS:GO FURII Esports może wyglądać następująco

  • Yuri „yuurih” Santos
  • Andrei „arT” Piovezan
  • Vinicius „VINI” Figueiredo
  • Kaike „KSCERATO” Cerato
  • Henrique „HEN1” Teles
  • Paytyn „Junior” Johnson
  • Nicholas „guerri” Nogueira – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tuscan coraz bliżej CS:GO? Twórcy zaprezentowali aktualny stan mapy

Czekacie niecierpliwie na odświeżenie puli map turniejowych w Counter-Strike'u: Global Offensive? Cóż, aktualnie niewiele wskazuje na to, by Valve pla...