STS
fot. Izako Boars

Reprezentantki kobiecej drużyny CS:GO na dłużej w Izako Boars

We wrześniu 2019 roku Izako Boars niespodziewanie weszło na kobiecą scenę Counter-Strike’a. Ta co prawda od tego czasu nie uczyniła oczekiwanego progresu, ale mimo to organizacja Piotra „izaka” Skowyrskiego nie zaprzestała wsparcia swoich zawodniczek – ba, dziś ogłosiła nawet przedłużenie z nimi współpracy.

Pierwotnie Izako Boars Ladies stworzone zostało z myślą o ESL Sprite Mistrzostwach Kobiet, do których to Kamila „firingirl” Kopij i jej koleżanki przystępowały z wielkimi nadziejami. – To będzie dla nas sprawdzian i oczywiście będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony, ale nie zamierzamy też nikomu udowadniać, że nam się to top 1 od razu należy – mówiła 23-latka w październiku 2019 roku w rozmowie z naszym serwisem. I faktycznie mistrzostwa nie było. Co więcej, nie było nawet awansu na finałowy turniej w Katowicach, bo podopieczne IB poległy w online’owej fazie play-offów.

CZYTAJ TEŻ:
STOMP wraca do Izako Boars! Do zespołu dołączył też mono

Potem bywało różnie, a w międzyczasie doszło też do kadrowych roszad, w wyniku których Wiktorię „Wiki” Bęczkowską i Paulinę „pavllę” Bucholc zastąpiły Michalina „Młoda” Chudzińska oraz Hania „Haniaa” Pudlis. I na razie zmiany te należy ocenić na plus, tym bardziej że Izako Boars Ladies zakończyło ubiegły rok zajmując miejsce w czołowej czwórce podczas międzynarodowych zawodów Ambush Female Cup. W związku z tym reprezentantki Izako Boars otrzymały od organizacji kolejne sześć miesięcy na to, by najpierw przebić się, a potem utrzymać w gronie najlepszych kobiecych formacji w Europie.

Przypomnijmy, że skład Izako Boars Ladies prezentuje się następująco:

  • Aleksandra „Olczix” Pawlak
  • Angelika „Angelka” Kozłowska
  • Kamila „firingirl” Kopij
  • Michalina „Młoda” Chudzińska
  • Hania „Haniaa” Pudlis
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wielki powrót: snatchie ponownie zawodnikiem AGO!

Szufla na polskiej scenie Counter-Strike'a: Global Offensive trwa w najlepsze. Jedni wciąż testują i szukają optymalnych składów, a inni podpisują kon...