Zawodnik z akademii FURII przeniesiony do głównego składu w charakterze szóstego zawodnika

Z akademii FURII Esports do podstawowego składu formacji historycznie awansowało już trzech graczy. W lutym 2018 roku promocję otrzymali Kaike „KSCERATO” Cerato oraz Vinicius „VINI” Figueiredo, w październiku tego samego roku szczebel wyżej w hierarchii wspiął się również Rinaldo „ableJ” Moda Júnior. Po dłuższej przerwie kolejny zawodnik drugiej drużyny został wyróżniony przez organizację.

Lucas „honda” Honda, bo o nim mowa, dołączył do FURIA Academy ledwie w grudniu ubiegłego roku. Przedtem był częścią juniorskiej sekcji innego brazylijskiego klubu, DETONA Gaming, gdzie na dobrą sprawę zaczynał swoją profesjonalną karierę. Karierę, która rozwinęła się w astronomicznym tempie – dziś honda został przedstawiony jako szósty element głównej kadry FURII. Trener zespołu, Nicholas „guerri” Nogueira, już we wrześniu zapowiadał zakontraktowanie dodatkowej osoby w perspektywie kilku miesięcy. W 2020 roku na skorzystanie z tego niegdyś kwestionowanego rozwiązania zdecydowały się na przykład Astralis czy Team Vitality i wygląda na to, że w najbliższych miesiącach trend rozszerzania składów nie osłabnie.

Zawodowy awans to przeważnie bardzo znaczący moment w życiu każdego człowieka, który zasługuje na uczczenie w gronie rodziny czy znajomych. Honda świętowanie będzie musiał odłożyć na później, bo za niespełna pięć dni zadebiutuje w barwach FURII Esports – inny świeży nabytek formacji, Paytyn „junior” Johnson, z powodów wizowych nie mógł wylecieć z nią na Stary Kontynent, a w efekcie nie będzie do jej dyspozycji podczas światowych finałów BLAST Premier.

W tej sytuacji skład FURII Esports prezentuje się następująco:

  • Yuri „yuurih” Santos
  • Andrei „arT” Piovezan
  • Vinicius „VINI” Figueiredo
  • Kaike „KSCERATO” Cerato
  • Paytyn „junior” Johnson
  • Lucas „honda” Honda
  • Nicholas „guerri” Nogueira – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Powitajcie nową organizację – Anonymo Esports. U sterów Sówek oraz Jotosha

Mateusz "Sówek" Kowalczyk bez wątpienia posiada ogromne doświadczenie, zbierane w takich formacjach jak AGO Esports, Izako Boars, x-kom team oraz Illu...