fot. ESL/Helena Kristiansson

GeT_RiGhT zawiesza profesjonalną karierę! „Ta przerwa może zamienić się w emeryturę”

W swoich najlepszych latach Christopher „⁠GeT_RiGhT⁠” Alesund był jednym z czołowych graczy Counter-Strike’a na świecie. Dziś co prawda doświadczony Szwed już się do tego grona nie zalicza, ale chyba mało kto spodziewał się, że zawiesi on swoją karierę.

Trzeba jednak pamiętać, że 30-latek od połowy września ubiegłego roku pozostawał poza grą, przesiadując na ławce rezerwowych Dignitas. Jak przyznał, w tym czasie w większym stopniu skupił się on na swoim zdrowiu, starając się też zyskać większą kontrolę nad swoim życiem, bo dokładnie tego było mu wtedy trzeba. Teraz powraca, ale już nie jako gracz. – Nie twierdzę jeszcze, że przechodzę na emeryturę, bo nigdy nie wiesz, co się wydarzy. Być może pewnego dnia ponownie poczuję potrzebę rywalizacji. Na razie jednak robię sobie przerwę i niewykluczone, że przerwa ta przedłuży się na tyle, że zamieni się w emeryturę. Lub też nie. Kto wie? Przyszłość pokaże – stwierdził Alesund w rozmowie z serwisem HLTV.

Dzisiejsza decyzja nie oznacza jednak, że GeT_RiGhT całkowicie znika z radarów. Co więcej, pozostanie on w Dignitas, ale już jako oficjalny streamer oraz twórca treści. – Wraz z upływem lat czułem się coraz bardziej zainteresowany kwestiami innymi niż zawodowe granie. Ci, którzy są ze mną blisko, wiedzą, że pasjonuję się wieloma innymi rzeczami. Chodzi tutaj także o rozwijanie samej sceny, jak i mojej osobistej marki – zapewnił. Tym samym zdementowano niedawne plotki, jakoby doświadczony gracz zamierzał przenieść się na scenę VALORANTA. Co prawda na swoich transmisjach będzie on grać także w produkcję Riot Games, ale nie tylko – jak sam przyznał, nie zamierza się on ograniczać tylko do jednego tytułu.

Christopher „⁠GeT_RiGhT⁠” Alesund to jeden z najbardziej utytułowanych graczy w historii Counter-Strike’a: Global Offensive. Szwed współtworzył legendarny skład Ninjas in Pyjamas, który pierwszych latach ery CS:GO absolutnie zdominował scenę, docierając do finału pięciu pierwszych Majorów i wygrywając jeden z nich. W sumie Alesund poświęcił profesjonalnej rywalizacji 17 lat swojego życia, w których trakcie reprezentował barwy takich formacji, jak SK Gaming, Fnatic czy też wspomniane NiP i Dignitas. Na swoim koncie ma on niezliczoną liczbę lanowych triumfów, do których dołożył też wyróżnienia indywidualne – w tym 10 medali MVP oraz otrzymane w 2013 i 2014 roku tytuły najlepszego zawodnika na świecie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polak wśród nowych nabytków dywizji VALORANTA w Movistar Riders

Pisaliśmy już dziś o tym, że nowy skład VALORANTA zaangażowało Vodafone Giants, ale na tym nie koniec ruchów na Półwyspie Iberyjskim. Na kadrową rewol...