fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Gen.G ściąga posiłki ze sceny CS:GO – koosta zasila skład VALORANTA

W trakcie minionego roku północnoamerykańska scena Counter-Strike’a otrzymała wiele bolesnych ciosów. A to pandemia, a to organizacje odcinające wsparcie, a to znowu kolejni gracze porzucający CS:GO na rzecz VALORANTA. Cóż, do tej ostatniej grupy dołączył również Kenneth „koosta” Suen.

Mimo zaledwie 24-lat Amerykanin może pochwalić się naprawdę bogatą karierą. W jego CV znajdziemy występy m.in. w takich ekipach, jak Team Liquid, Counter Logic Gaming, Ghost Gaming czy też Cloud9. Od grudnia 2019 roku reprezentował on natomiast Gen.G Esports, wraz z którym zaliczył kilka udanych miesięcy. W tym czasie on i jego koledzy mogli świętować triumfy podczas DreamHack Open Anaheim 2020 czy też ESL One Road to Rio, a potem sięgnęli również po wicemistrzostwo cs_summit 6. Z czasem jednak wyniki pogorszyły się, a jakby tego było mało, dwóch członków składu, Damian „daps” Steele i Sam „s0m” Oh, odeszło, by rozpocząć rywalizację w VALORANCIE.

CZYTAJ TEŻ:
Miesiąc temu wygrywał turnieje CS:GO, dziś przechodzi do VALORANTA – leaf dołącza do Cloud9

W związku z tym pojawiły się doniesienia, jakoby Gen.G rozważało całkowite wycofanie się z finansowania sekcji CS:GO. Na razie jednak włodarze organizacji podjęli decyzję o kontynuowaniu współpracy z koostą, aczkolwiek już w obrębie gry Riot Games. Ten dołączył więc do ekipy, która od grudnia prowadziła poszukiwania następcy przesuniętego na rezerwę Kevena „PLAYERA1” Champagne’a. Ostatecznie znalazła go właśnie w osobie Suena, który teraz spróbuje pomóc swoim nowym partnerom w jak najlepszym występie podczas ruszających już za chwilę eliminacji do VALORANT Champions Tour 2021.

W tej sytuacji skład VALORANTA w Gen.G Esports prezentuje się następująco:

  • Danny „huynh” Huynh
  • Michael „MkaeL” De Luca
  • Anthony „gMd” Guimond
  • Shawn „Shawn” O’Riley
  • Kenneth „koosta” Suen
  • Andrew „Blank” Leverette – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Anonymo bliżej DreamHacka! Polacy z awansem do zamkniętych kwalifikacji

Zespół CS:GO złożony z Wiktora "mynio" Kruka, Pawła "innocenta" Mocka, Kamila "KEia" Pietkuna, Kacpra "Kylara" Walukiewicza, Janusza "Snaxa" Pogorzels...