STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Ani Anonymo, ani Illuminar. Wisła All in! zagra w play-inach IEM Katowice

Polska społeczność skupiona wokół Counter-Strike’a: Global Offensive od dłuższego czasu zastanawiała się, co stanie się ze slotem Illuminar Gaming w fazie play-in Intel Extreme Masters Katowice 2021. Jedni zakładali, że przejmie go Anonymo Esports, inni sugerowali, że powinien odbyć się dodatkowy turniej, który wyłoniłby zastępstwo. ESL wzięło jednak sprawy w swoje ręce i postanowiło postąpić inaczej.

W pierwszym etapie prestiżowych zmagań nie zobaczymy ani żadnego składu wystawionego przez iHG, ani też podopiecznych organizacji Mateusza „Sówka” Kowalczyka. Organizatorzy IEM Katowice zdecydowali, że miejsce trafi do wicemistrza ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski, czyli do Wisły All in! Games Kraków. I jest to decyzja jak najbardziej logiczna. Bo skoro Illuminar (jako zwycięzca wspomnianych ESL MP) nie może wystawić zespołu CS:GO, to slota powinni przejąć srebrni medaliści. Tak też się stanie.

Wisła All in! przez niedawną szuflę na polskiej scenie przeszła niemalże suchą stopą. Niemalże, bo jej szeregi opuścił (można by rzec „tylko”) jeden zawodnik – Wiktor „mynio” Kruk. Jego następcy jeszcze nie wyłoniono, ale podczas otwartych kwalifikacji do DreamHack Open January 2021 zespół wspierał Krzysztof „Goofy” Górski, który niedawno rozstał się z PACTEM. Czy to oznacza, że to właśnie Górski wspomoże Wisłę w trakcie IEM-a? Tego póki co nie wiadomo.

Na liście uczestników doszło do jeszcze kilku innych roszad. Zniknęli z niej zawodnicy ex-Chaos Esports Club i TYLOO, a ich miejsce zajęły Ninjas in Pyjamas oraz Team One.

Lista uczestników turnieju CS:GO rozgrywanego w ramach IEM Katowice 2021 wygląda następująco:


Turniej główny
Astralis Evil Geniuses FaZe Clan FURIA Esports
G2 Esports Heroic Natus Vincere Team Vitality

Faza play-in
BIG Cloud9 Complexity Gaming Fnatic
Gambit Esports MIBR mousesports Movistar Riders
Ninjas in Pyjamas OG Renegades Team Liquid
Team One Team Spirit Wisła All in! Games Kraków Virtus.pro

Intel Extreme Masters Katowice 2021 odbędzie się między 16 a 28 lutego i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów. Z powodu sytuacji zdrowotnej na świecie impreza będzie jednak zamknięta dla publiki i rozegrana zostanie w jednym ze studiów ESL w Europie. Niemniej organizatorzy nie wykluczają, że w razie konieczności zawody mogą zostać w całości przeniesione do internetu.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepsi w EU LCS i LEC – najczęściej wygrywający, najbardziej wszechstronni i inni "naj"

To już dziś! O godzinie 18:00 rozpocznie się nowy sezon League of Legends European Championship, czyli rozgrywek najwyższego szczebla LoL-a w Europie....