fot. DreamHack/João Ferreira

Rusza cs_summit 7, turniej wielu debiutów

Światowe finały BLAST Premier 2020 dobiegły końca, ale tak naprawdę to dopiero początek emocji. Dziś bowiem rusza siódma odsłona cs_summit, podczas której będzie można w sumie wygrać 200 tysięcy dolarów, a która dla wielu ekip CS:GO będzie pierwszą okazją, by zaprezentować się nam po ostatnich roszadach kadrowych.

Już podczas inauguracyjnej serii starć na serwerze zamelduje się Fnatic. A jest to informacja dość istotna, bo swój oficjalny debiut w barwach legendarnej formacji zaliczy pozyskany niedawno Jack „Jackinho” Ström Mattson. 21-latek będzie musiał wejść w buty Robina „flushy” Rönnquista, co na pewno nie będzie łatwe – z drugiej strony premierowy rywal Szwedów, Complexity Gaming, do gry przystąpi ponownie w niepełnym składzie, awaryjnie wspierany przez Jakoba „JUGiego” Hansena. Równolegle swój bezpośredni pojedynek rozgrywać będą też dwa inny zespoły z grupy A, czyli OG i Dignitas VIE.


Aktualne informacje o cs_summit 7 znajdziesz w naszej relacji:


Potem przeniesiemy się do grupy B, a tam… znowu debiuty! Przy okazji potyczki FaZe Clanu z mousesports barwy popularnych Myszy przywdzieje Frederik „acoR” Gyldstrand, natomiast w FaZe… Cóż, cały czas można mieć nadzieję, że amerykańska organizacja jednak zdąży potwierdzić transfer Russela „Twistzza” Van Dulkena. Jeszcze ciekawiej pod tym względem będzie w meczu MIBR z Heroic, bo tam pierwszy mecz pod banderą formacji rozegra cały skład. Skład, z którym brazylijscy kibice bez wątpienia wiążą spore nadzieje, zwłaszcza po ostatnich niepowodzeniach nieobecnych już poprzedników.

O wiele spokojniej pod tym względem powinno być w zbiorze C. Wszystko dlatego, że w okresie świąteczno-noworocznym na żadne kadrowe roszady nie zdecydowano się ani w obozie Ninjas in Pyjamas, ani Virtus.pro, w efekcie czego obie te ekipy zaprezentują się nam w dokładnie takim kształcie, w jakim je zapamiętaliśmy. Tego samego nie można powiedzieć natomiast o Cloud9 – przy okazji dzisiejszego spotkania z FURIĄ Esports, w której znowu zagra Lucas „honda” Honda, swój premierowy pojedynek w trykotach C9 zaliczą Erick „Xeppaa” Bach oraz nowy szkoleniowiec, Chris „Elmapuddy” Tebbit.

Harmonogram fazy grupowej prezentuje się następująco:

25 stycznia
14:00 OG vs Dignitas VIE BO3
14:00 Fnatic vs Complexity Gaming BO3
17:30 FaZe Clan vs mousesports BO3
17:30 Heroic vs MIBR BO3
21:00 FURIA Esports vs Cloud9 BO3
21:00 Virtus.pro vs Ninjas in Pyjamas BO3
26 stycznia
14:00 mecz wygranych grupy A BO3
17:30 mecz wygranych grupy B BO3
21:00 mecz wygranych grupy C BO3
27 stycznia
14:00 mecz przegranych grupy A BO3
17:30 mecz przegranych grupy B BO3
21:00 mecz przegranych grupy C BO3
28 stycznia
14:00 decydujący mecz grupy A BO3
17:30 decydujący mecz grupy B BO3
21:00 decydujący mecz grupy C BO3
29 stycznia
14:00 mecz ostatniej szansy BO3
17:30 mecz ostatniej szansy BO3

Ostatecznie awans do fazy pucharowej uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grup oraz zwycięzcy meczów ostatniej szansy. Wszystkie spotkania wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale Beyond the Summit na Twitchu. Po więcej informacji na temat cs_summit 7 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

3x3:0. Na razie RAISY w Quake Pro League nie ma sobie równych

W trzeciej kolejce Quake Pro League Stage 2 niestety nie było nam dane zobaczyć w akcji Macieja "Avka" Krzykowskiego. Jedyny Polak w stawce tym razem...