STS
fot. fb.com/stompdaking

Izako Boars bez awansu do play-offów European Development Championship 2

Na fazie grupowej zakończyła się przygoda Izako Boars z turniejem European Development Championship Season 2. Popularne Dziki przegrały dziś w decydującym o awansie do play-offów pojedynku z Movistar Riders 0:2, finalnie plasując się na trzeciej lokacie w swoim koszyku.

Izako Boars 0:2 Movistar Riders
Nuke 8:16 Train 11:16 Mirage

Rywalizację otworzył Nuke, gdzie pierwsze dwa oczka powędrowały na konto polskiej formacji. Niemniej z czasem było już zdecydowanie gorzej i to pomimo tego, że Polakom przyszło rozpocząć ten mecz od gry w CT, co teoretycznie stawiało ich w uprzywilejowanej sytuacji na tej arenie zmagań. Rywale byli wszakże świetnie dysponowani w ofensywie i szybko zbudowali przewagę, która na koniec pierwszej połowy wynosiła pięć punktów. Graczom Movistar Riders pozostało więc już tylko dopiąć swego i dowieźć zaliczkę do końca. Do osiągnięcia tego celu międzynarodowy skład potrzebował 24 rund.

Ostatnią nadzieją ekipy Daniela „STOMPA” Płomińskiego było odrodzenie na Trainie, który był zresztą wyborem polskiej drużyny. Nadwiślańska piątka całkiem udanie otworzyła zmagania, po kilkunastu minutach prowadząc 5:2. Od tego momentu na kilka rund serwer we władanie wziął Movistar, jednak trzy ostatnie potyczki padły już łupem naszych rodaków, co dało im minimalną przewagę na półmetku. Niestety i tym razem ataki oponentów były niezwykle trudne do zatrzymania, w efekcie czego obrona Izaków padała zdecydowanie za często i wkrótce stało się jasne, że Polacy nie będą w stanie odwrócić losów tej rywalizacji, ulegając także na mapie z pociągami.

Izako Boars było ostatnią polską nadzieją na sukces w EDC2. Wcześniej po dwóch porażkach z internetowymi zawodami pożegnał się Tarczyński Protein Team. Sam turniej potrwa planowo do 25 lutego, a jego triumfator zgarnie 17,5 tysiąca dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

24 graczy i 250 tysięcy dolarów w puli nagród. Ujawniono szczegóły Mistrzostw Teamfight Tactics: Losy

Na całym świecie pojawia się coraz więcej profesjonalnych rozgrywek w Teamfight Tactics. Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się premierowa edycj...