Przed nami kolejny weekend, a co za tym idzie następna kolejka zmagań w League of Legends European Championship. Sytuacja na szczycie tabeli jest ekscytująca, wszak na podium znajdują się trzy zespoły, z których trudno wyłonić najlepszy. Oliwy do ognia dodaje fakt, że dwa z nich, Rogue i G2 Esports, zmierzą się w tym tygodniu bezpośrednio ze sobą. To jednak czeka nas dopiero jutro. Zanim więc do tego przejdziemy, przyjrzyjmy się dzisiejszym potyczkom w Europie.

W meczu otwarcia czwartej kolejki LEC na Summoner's Rifcie zobaczymy Schalke 04 Esports oraz Astralis. Pierwsza z ekip posiada passę czterech zwycięstw, podczas gdy sytuacja duńskiej organizacji jest diametralnie inna. Ta przegrała bowiem ostatnie cztery spotkania. Nietrudno w takim wypadku wyłonić faworyta inauguracyjnego pojedynku. Zanim jednak zaczniemy spisywać Astralis na straty, warto przypomnieć sobie o zmianie, której dokonał zespół w tym tygodniu. W miejsce Erlenda "nukeducka" Holma, który zdecydował się na przerwę od gry ze względów prywatnych, pojawił się Carl "MagiFelix" Boström. Szwed raczej nie zdoła samodzielnie obalić niemieckiego klubu sportowego, ale miło będzie ponownie oglądać go w LEC.

Drugi piątkowy mecz będzie zapewne ciekawszym widowiskiem dla Polaków, wszak podczas niego zobaczymy Pawła "Czekolada" Szczepanika. Jego EXCEL ESPORTS podejmie Team Vitality, w którego barwach powrót na najwyższy szczebel europejskich rozgrywek zaliczy Juš "Crownshot" Marušič. Ekipa byłego reprezentanta AGO ROGUE jest za to na fali, czego nie można powiedzieć o francuskiej organizacji, która przegrała ostatnie pięć serii. Czy sprowadzenie renomowanego strzelca wystarczy, aby powstrzymać EXCEL przed kolejnym triumfem? Dowiemy się już o 19:00.

Następnie przyjdzie czas na występ jednego z faworytów do zdobycia kolejnego tytułu LEC, czyli G2 Esports. Samuraje zagrają z Misfits Gaming, które nie powinno być dla nich zbyt wielkim wyzwaniem. Oskar "Vander" Bogdan i spółka nie radzą sobie ostatnimi czasy w lidze, a mecz z teoretycznie najsilniejszą drużyną na Starym Kontynencie nie będzie najlepszą okazją, żeby przełamać serię porażek. Samo G2 z drugiej strony nie może pozwolić sobie na kolejne błędy, jeżeli nie chce, aby Schalke i Rogue zbytnio uciekły im w wyścigu o fotel lidera.

CZYTAJ TEŻ:
Cicha woda brzegi rwie. Czy Schalke to najlepsza drużyna w LEC?

Skoro jednak o liderze mowa, to czas wspomnieć o Rogue. Łotrzyki zaliczyły w poprzednim tygodniu pierwszą klęskę w tym sezonie, uznając wyższość zaskakującego Schalke 04. Na szczęście dla fanów ekipy Kacpra "Inspireda" Słomy, wciąż pozostają oni na prowadzeniu w tabeli LEC. Jeżeli ma się to jednak zmienić, to może to być w tym tygodniu, który dla 19-letniego leśnika i kolegów będzie jednym z trudniejszych. Dzisiaj czeka ich potyczka z MAD Lions, które zaczyna nabierać rozpędu, a zeszły sezon pokazał, że rozpędzone Lwy w fazie zasadniczej trudno powstrzymać.

Na sam koniec dzisiejszych wrażeń już niemalże tradycyjnie będziemy mogli obserwować zmagania Fnatic. Pomarańczowo-czarni po raz kolejny zamkną dzień rozgrywek w LEC, tym razem podejmując SK Gaming. Podopieczni Jessego "Jesiza" Le'a są chyba największą dotychczasową niewiadomą w Spring Splicie, jako że posiadają wynik 3-4 i chyba najbardziej pasuje do nich określenie "średniaka". Jeżeli chcą pozbyć się takowej łatki, to wygrana z Fnatic będzie do tego idealną okazją. Nie zapominajmy jednak, że to zadanie nie będzie łatwe. Formacja Oskara "Selfmade'a" Boderka coraz lepiej odnajduje się w obecnej mecie i średnio radzące sobie SK nie powinno stanowić dla niej przeszkody.

Harmonogram dzisiejszych meczów LEC:

12 lutego
18:00 Schalke 04 Esports vs Astralis BO1
19:00 Team Vitality vs EXCEL ESPORTS
Czekolad
BO1
20:00 Misfits Gaming
Vander
vs G2 Esports
Jankos
BO1
21:00 MAD Lions vs Rogue
Inspired, Trymbi
BO1
22:00 Fnatic
Selfmade
vs SK Gaming BO1

Wszystkie mecze League of Legends European Championship będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Transmisja będzie dostępna w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących LEC 2021 Spring Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej: