STS
fot. AGO ROGUE

Dziś raczej bez niespodzianek w Ultralidze. Górna połowa tabeli zagra z dolną częścią stawki

Po wtorkowych zaciętych pojedynkach w Alior Bank Ultralidze dziś czeka nas delikatne zwolnienie tempa. W każdym z czterech spotkań mistrzostw Polski drużyny z górnej połowy tabeli zagrają z dolną częścią stawki.

AGO ROGUE vs Komil & Friends
17:30

Zaczynamy od meczu lidera, AGO ROGUE, z „czerwoną latarnią ligi”, Komil & Friends. Wczoraj Pokerzyści pokazali pazur, a ich spotkanie z K1CK trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty, ale nawet wznosząca forma drużyny Szymona „Benka” Przygońskiego nie powinna wystarczyć na rozpędzone AGO. Triumfatorzy ubiegłego European Masters mają po prostu za duże doświadczenie i zbyt wysokie umiejętności indywidualne, by KnF mogło sprawić niespodziankę.

K1CK vs Gentlemen’s Gaming
18:30

O sprawienie tejże z pewnością postarają się zawodnicy Gentlemen’s Gaming, ale przed nimi naprawdę trudny przeciwnik. Jak pokazała wczorajsza kolejka spotkań, K1CK nie jest zespołem niezniszczalnym, ale z racji na staż zawodników tam występujących i stabilność w meczach z drużynami dolnej połowy tabeli, to raczej faworyci zdobędą dziś kolejne punkty. Z kolei Dżentelmenom szybko kończy się czas. Jeżeli GMG nie zacznie punktować, to już w przyszłym tygodniu może definitywnie stracić szansę na awans do fazy play-off. Oczywiście, już teraz perspektywa zajęcia piątego miejsce wydają się mrzonką, ale z matematycznego punktu widzenia los ekipy Kamila „Chosiiego” Chosy nadal nie jest przesądzony.

devils.one vs 7more7 Pompa Team
19:30

A skoro mowa o play-offach, to nie sposób nie wspomnieć o devils.one. Drużyna prowadzona przez Kaspra „Kaspersky’ego” Gutkowskiego zmierzy się dziś z 7more7 Pompa Teamem i choć faworyt jest tu jednoznaczny, to jeżeli już gdzieś dziś wydarzy się niespodzianka, to właśnie tu. Pompa liże rany po wczorajszej dotkliwej porażce z Illuminar Gaming, a devils.one w świetnych nastrojach kończy swój pobyt na bootcampie. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ostatnie wspólnie spędzone przez młode Diabły dni budująco wpłynęły na morale drużyny, a cała piątka cieszy się grą i stanowi kolektyw. Jednak czy to wystarczy na solidną Pompę, która w tym sezonie meczu z ekipami z dolnej połowy tabeli jeszcze nie przegrała? Przekonamy się już o 19:30.

Illuminar Gaming vs Team ESCA Gaming
20:30

Dzień meczowy zwieńczą zawodnicy Illuminar Gaming i Teamu ESCA Gaming. Mimo wczorajszej porażki z AGO, właściciel ESCA, Bartosz Aparta, nie zdemolował kolejnego stołu w swojej kafejce internetowej, ale dziś zapewne będzie miał kolejną okazję, by zabawić swoich twitterowych obserwatorów. Illuminar po wczorajszym triumfie nad PT nie zamierza się zatrzymywać i dziś może sięgnąć po ósme zwycięstwo w sezonie. W obozie Kameleonów sztab szkoleniowy prawdopodobnie nadal rozpamiętuje swoją ostatnią porażkę w meczu z IHG, w której naprawdę blisko było do zaskoczenia, ale od tego czasu obie formacje przeszły długą drogę. Illuminar zyskało więcej pewności siebie i gra naprawdę atrakcyjnego LoL-a, a ESCA… draftuje Nami i Karmę na topa, po czym decyduje się na laneswap w meczu z AGO.

Wszystkie mecze piątego sezonu Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na antenie Polsat Games w telewizji, a także na Twitchu i YouTube. Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji tekstowej, do której link znajdziecie poniżej.

 

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szybko poszło. FalleN przejmuje prowadzenie w Liquid od Stewiego2k

Decyzję Teamu Liquid o zatrudnieniu Gabriela "FalleNa" Toledo, mimo licznych głosów krytyki, dało się rzeczowo uargumentować. Formacja nie miała ani d...