fot. Team Liquid

Sześć ekip, jeden tytuł. Znamy harmonogram play-offów IEM Katowice 2021 w CS:GO

Dziś trudno uwierzyć, że pierwotnie na liście uczestników Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdowały się aż dwadzieścia cztery drużyny. W grze o mistrzowski tytuł pozostała bowiem już tylko najlepsza szóstka, która od piątku rozpocznie decydującą fazę zmagań o 400 tysięcy dolarów.

Trwającą imprezę do udanych bez wątpienia zaliczą ekipy z regionu CIS. Dla fanów wschodnioeuropejskiego CS-a mamy zresztą dobrą informację, bo w finale na pewno wystąpi co najmniej jeden jego przedstawiciel, a to za sprawą, że w jednej części drabinki spotkały się Gambit Esports, Natus Vincere oraz Team Spirit. Dwa pierwsze składy zmierzą się ze sobą już na etapie ćwierćfinału, zaś zwycięzca podejmie triumfatorów grupy A ze Spirit w półfinale. W normalnych okolicznościach głównym faworytem z tego tria wydawałoby się NAVI, ale IEM już niejednokrotnie nas zaskoczył. Zresztą, trudno spodziewać się, by Abdulkhalik „degster” Gasanov i spółka łatwo poddali się po tym, jak w fazie grupowej pokonali m.in. Astralis i G2 Esports.

Niemniej ciekawie będzie wśród pozostałej trójki. Tam rywalizację zainaugurują czwarty przedstawiciel sceny CIS, Virtus.pro, oraz liderzy rankingu HLTV z Astralis. Co ciekawe, dla obu zespołów będzie to pierwszy bezpośredni pojedynek od czasu wielkiego finału StarLadder Major Berlin 2019, w którym Duńczycy 2:0 pokonali swoich rywali, wówczas występujących jeszcze pod banderą AVANGAR. Tak czy inaczej, na rozstrzygnięcie wyżej omawianego starcia ze spokojem oczekiwać będzie Team Liquid. Drużyna Jake’a „Stewie2K” Yipa na zawodach pojawiła się w zaskakująco dobrej formie i z biegiem czasu zaczęła wyrastać na cichego faworyta, pytanie tylko, czy postawę z fazy grupowej uda się jej przełożyć na play-offy?

Harmonogram play-offów prezentuje się następująco:

26 lutego

Ćwierćfinały

15:00 Gambit Esports vs Natus Vincere BO3
18:50 Virtus.pro vs Astralis BO3
27 lutego

Półfinały

15:00 Team Spirit vs Gambit/NAVI BO3
18:50 Team Liquid vs VP/Astralis BO3
28 lutego

Finał

15:00 Spirit/Gambit/NAVI vs Liquid/VP/Astralis BO5

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której można przejść po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dzień niespodzianek na IEM Katowice! G2 i Vitality poza turniejem, Astralis pokonane przez Spirit

Ostatni dzień fazy grupowej Intel Extreme Masters Katowice 2021 obfitował w niespodzianki – niektóre z nich naprawdę dużego kalibru. Mimo wszystko jed...