fot. GG League/Maciej Kołek

Ani rewelacyjnie, ani fatalnie. Mieszane wyniki polskich drużyn CS:GO

Wisła All iN! Games Kraków z drugim zwycięstwem w ESEA Premier Season 36, x-kom AGO z drugą porażką. Za nami słodko-gorzki dzień, jeśli chodzi o rezultaty polskich drużyn CS:GO na arenie międzynarodowej.

Wtorkowe zmagania z udziałem Polaków możemy podzielić na dwie części. Najpierw walka toczyła się w ramach regionalnego etapu Snow Sweet Snow 2, gdzie swoje drugie mecze rozegrały StylDunów oraz x-kom AGO. Dodajmy, iż owe batalie dla nadwiślańskich ekip zakończyły się dokładnie tak, jak wczorajsze. Najpopularniejszy obecnie miks nad Wisłą poniósł bowiem drugą porażkę, ulegając duńskiemu Copenhagen Flames. Paweł „byali” Bieliński i spółka na kolejną wpadkę pozwolić sobie już po prostu nie mogą, bo będzie ona oczywiście równoznaczna z pożegnaniem się z rywalizacją. Na przeciwnym biegunie znajdują się natomiast Jastrzębie, które w przeciwieństwie do StyluDunów zdołały uporać się z 100PingGods, notując już drugą wygraną w systemie szwajcarskim. W tym miejscu należy jednak wspomnieć, iż dotychczas anonimowa formacja z Kazachstanu tanio swej skóry nie sprzedała i wydaje się, iż w przyszłości jeszcze o niej usłyszymy.

Równie zacięte potyczki odbyły się wieczorem, gdy nasza uwaga została skierowana na znaną i lubianą ESEA Premier. O awans do ESL Pro League w tym sezonie walczą łącznie cztery drużyny z Polski, a dziś przed szansą powiększenia swojego dorobku stanęły dwie z nich – rozgrzane bitwą z Kazachami AGO oraz Wisła All iN! Games Kraków, która po raz pierwszy miała okazję wykorzystać doświadczenie zdobyte podczas niedawnego Intel Extreme Masters Katowice. Rywalami naszych rodaków były odpowiednio LDLC OL oraz SAW i to właśnie składy z Europy Zachodniej otworzyły batalie wygraną mapą. Istniała jednak pewna różnica – Wiślacy przenieśli się wówczas na arenę wybraną przez siebie, podczas gdy Karol „rallen” Rodowicz i jego koledzy o przedłużenie spotkania musieli bić się na terenie przeciwnika. W ostatecznym rozrachunku okazało się to bez znaczenia, bo Polacy zgodnie zatriumfowali, choć nie bez włożenia w sukces niemałego wysiłku. Ten przyniósł wymierne efekty jedynie Wiśle All iN!, która wygrała także decydującą potyczkę, podczas gdy AGO po sześciu kolejnych triumfach musiało przypomnieć sobie, jak smakuje porażka.

23 lutego
09:00 StylDunów 1:2 Copenhagen Flames Inferno 8:16
Mirage 16:14
Vertigo 10:16
15:00 x-kom AGO 2:1 100PingGods Dust2 16:12
Mirage 11:16
Inferno 19:15
19:00 x-kom AGO 1:2 LDLC OL Vertigo 13:16
Nuke 16:14
Dust2 14:16
19:00 Wisła All iN! 2:1 SAW Inferno 11:16
Train 16:11
Overpass 16:9

Wszystko o ESEA Premier Season 36:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tym razem obyło się bez zaskoczeń. Faworyci triumfują w Ultralidze

W drugim dniu piątego tygodnia Alior Bank Ultraligi dowiedzieliśmy się, że teoretycznie słabsze zespoły mogą zaskoczyć faworytów, a wyniki mistrzostw...