STS
fot. Riot Games/David Lee

Czy Fnatic wróci do gry po słabszym tygodniu? Szósta kolejka LEC przed nami

Sezon regularny League of Legends European Championship 2021 Spring wkracza w decydującą fazę. Każda z drużyn ma przed sobą siedem spotkań, które rozstrzygną, kto będzie mógł ostatecznie powalczyć o trofeum. Na razie najlepiej prezentują się zawodnicy G2 Esports oraz Rogue, którzy są murowanymi kandydatami do zajęcia dwóch czołowych miejsc. Zaraz za nimi z trzema zwycięstwami […]

Sezon regularny League of Legends European Championship 2021 Spring wkracza w decydującą fazę. Każda z drużyn ma przed sobą siedem spotkań, które rozstrzygną, kto będzie mógł ostatecznie powalczyć o trofeum. Na razie najlepiej prezentują się zawodnicy G2 Esports oraz Rogue, którzy są murowanymi kandydatami do zajęcia dwóch czołowych miejsc. Zaraz za nimi z trzema zwycięstwami z rzędu czai się MAD Lions, a na czwartej lokacie po bardzo słabym tygodniu znajduje się Fnatic. Najgorzej na ten moment wygląda Team Vitality, jednakże być może zmiana strzelca przyniesie wymierne efekty i Pszczoły będą w stanie awansować wyżej. Czy tak się stanie? Dzisiaj poznamy pierwsze odpowiedzi.

O 18:00 na Summoner’s Rifcie będziemy mieli okazję zobaczyć zawodników MAD Lions oraz SK Gaming. Będzie to dosyć ważne starcie, gdyż druga formacja znajduje się tylko jedno oczko pod Lwami. Dla ekipy Marka „Humanoida” Brazdy oznacza to możliwość umocnienia się w czołowej czwórce, która przecież daje awans do drabinki wygranych. Trzeba przyznać, że ekipa czeskiego midlanera ostatnimi czasy prezentuje się coraz lepiej i bardzo możliwe, że pod koniec splitu będzie w stanie nawiązać walkę z najlepszymi.

W kolejnym starciu zobaczymy dwóch Polaków, bowiem EXCEL ESPORTS Pawła „Czekolada” Szczepanika podejmie Misfits Gaming Oskara „Vandera” Bogdana. Jest to niezwykle istotny pojedynek w kwestii batalii o top 6, ponieważ Króliki znajdują się dwa punkty niżej od reprezentantów brytyjskiej organizacji, którzy na ten moment ustalają próg wejścia do fazy pucharowej. Piąty tydzień obie formacje skończyły z rezultatem 0-2, więc będzie to dla nich szansa na odbicie się po słabszej kolejce.

CZYTAJ TEŻ:
Trener Rogue chwali Trymbiego. „Rozwija się z tygodnia na tydzień”

W trzecim meczu za to nareszcie będziemy mogli wskazać jednoznacznego faworyta. Zawodnicy G2 Esports, o których można śmiało powiedzieć, że są na fali, podejmą Team Vitality, który w minionej kolejce zdołał urwać oczko Fnatic. Czy i tym razem Pszczoły będą w stanie sprawić niespodziankę? Wątpię, gdyż Samurajowie prezentują się znacznie lepiej niż Fnatic w poprzednim tygodniu. Należy jednak pamiętać, że to G2 i tak naprawdę wszystko może się wydarzyć. Szczególnie że według szkoleniowca tej ekipy Martin „Wunder” Hansen będzie miał dzisiaj wolność wyboru co do postaci, którą zagra, więc możemy się spodziewać naprawdę egzotycznych czempionów na górnej alejce.

O 21:00 na Summoner’s Rifcie pojawią się zawodnicy FC Schalke 04 oraz Rogue. Oczywiście jest to kolejne z tych spotkań, w których jedna z drużyn po prostu musi wygrać, aby dotrzymać kroku swojemu rywalowi. Mowa oczywiście o Łotrzykach, które na ten moment z bilansem 9-2 znajdują się ex aequo na pierwszym miejscu z G2. Kacper „Inspired” Słoma wraz z kolegami prawdopodobnie do końca splitu będą bić się z Samurajami o pierwsze miejsce. S04 zanotowało za to kilka słabszych spotkań, a dodatkowo problemy finansowe klubu i cała otoczka wokół potencjalnej sprzedaży slota na pewno nie pomagają zawodnikom skupić się tylko i wyłącznie na grze.

Po dwóch bardzo słabych spotkaniach Fnatic będzie miało okazję przełamać złą passę, gdyż po raz kolejny mierzyć się będzie z drużyną z dolnej części tabeli. Przeciwko Astralis należy zbanować Skarnera albo zapłacić podatki wynoszące 1300 sztuk złota i od razu powinno być znacznie łatwiej. To może jednak nie wystarczyć, gdyż w ostatnim tygodniu topside pomarańczowo-czarnych nie zaprezentował się zbyt dobrze, a Elias „Upset” Lipp, który próbował robić wszystko, co mógł Samirą, już nią nie zagra. Mecze te odbędą się bowiem na patchu 11.4, w którym strzelczyni ta została mocno znerfiona.

Harmonogram dzisiejszych meczów LEC:

19 lutego
18:00 MAD Lions vs SK Gaming BO1
19:00 Misfits Gaming vs EXCEL ESPORTS BO1
20:00 Team Vitality vs G2 Esports BO1
21:00 FC Schalke 04 vs Rogue BO1
22:00 Fnatic vs Astralis BO1

Wszystkie spotkania LEC będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Games zarówno w telewizji, jak i w internecie na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących czołowych europejskich rozgrywek LoL-a zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Raz seryjnym zabójcą, innym razem ofiarą – taki los botlanerów. Również tych z LEC

Przed nami już szósty tydzień League of Legends European Championship. Niewykluczone, że w tym tygodniu poznamy pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące ucz...