STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

NAVI nie obroni tytułu! Gambit wyrzuca s1mple’a i spółkę z IEM Katowice

Faza pucharowa Intel Extreme Masters Katowice 2021 w CS:GO zaczęła się od mocnego uderzenia! Wszystko dlatego, że już w ćwierćfinale z turniejem pożegnało się broniące tytułu Natus Vincere – Oleksandr „s1mple” Kostyliev i spółka niespodziewanie polegli z niżej notowanym Gambit Esports, nie wygrywając przy tym nawet mapy.

Gambit Esports 2 : 0 Natus Vincere
Overpass 16:12 Train 16:6  Dust2 

Wystarczyła chwila, by to NAVI rozpoczęło Overpassa od prowadzenia 5:1. A warto pamiętać, że wiceliderzy rankingu HLTV zaczęli potyczkę od przegranej pistoletówki! Fakt ten nie zrobił na nich jednak większego wrażenia i dopiero po czasie spuścili oni z tonu, wcześniej wypracowując sobie w miarę bezpieczną przewagę. Przewagę, która ostatecznie wcale tak bardzo bezpieczna się nie okazała, bo gdy Gambit doszło wreszcie do głosu, to nie odpuściło do momentu, gdy odrobiło wszelkie straty. Spora w tym zasługa rozgrywającego fantastyczny turniej Dmitrya „sh1ro” Sokolova, który znacząco przyczynił się do tego, że jego zespół na przerwę schodził z korzystnym wynikiem 8:7 – wypracowanym po stronie atakującej! Dla Natus Vincere nie wyglądał to więc za dobrze, ale mimo to faworyci nie zamierzali się poddawać i w drugiej połowie podjęli rękawicę, wchodząc w intensywną wymianę ciosów. Jej efektem był remis, który wskazywała tablica jeszcze w 24. rundzie! Tak naprawdę więc każde rozstrzygnięcie było możliwe, ale ostatecznie o wiele większą determinacją wykazało się Gambit, które dopisało do swojego konta brakujące cztery oczka, triumfując finalnie 16:12.

Ktoś mógłby pomyśleć, że po tym niepowodzeniu NAVI weźmie się w garść i ruszy z kopyta na wybranym przez siebie Trainie. Nic bardziej mylnego! Przewaga Gambit trwała w najlepsze, a z każdą upływającą minutą triumfatorzy sprzed roku wydawali się coraz  bardziej bezsilni. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że s1mple i jego koledzy na swojej mapie byli w stanie ugrać w ataku zaledwie cztery rundy? I bynajmniej nie było tak, że kolejne punkty wpadały do koszyczka podopiecznych Konstantina „groove’a” Pikinera tylko dzięki jakiemuś szczególnemu szczęściu. Nie, oni zwyczajnie byli lepi i całkowicie zasłużenie schodzili na przerwę z prowadzeniem 11:4. A gdy po chwili wygrali także drugą pistoletówkę, to wydawało się, że jest już po wszystkim. I faktycznie było, bo chociaż Natus Vincere starało się jeszcze coś z siebie wykrzesać, to zwyczajnie krzesać nie było z czego. Gambit miało wszystko pod kontrolą, Gambit prezentowało się fantastycznie i to Gambit ostatecznie zagra w półfinale IEM Katowice 2021 dzięki zwycięstwu odniesionym różnicą aż dziesięciu rund!


Już za chwilę drugi mecz ćwierćfinałowy, w którym Virtus.pro podejmie Astralis – obejrzeć go wraz z polskim komentarzem będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której można przejść po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polskie derby dla AGO, StylDunów żegna się ze Snow Sweet Snow

Do trzech razy sztuka – to powiedzenie sprawdziło się w przypadku x-komu AGO, który wykorzystał trzecią szansę i awansował do kolejnego etapu Snow Swe...