STS
fot. DreamHack/Joao Ferreira

sh1ro z tytułem MVP IEM Katowice 2021

Turniej CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2021 to już historia. Po dwóch tygodniach zmagań ostatecznie ręce w geście triumfu mogli wznieść reprezentanci Gambit Esports, którzy w niedzielnym wielkim finale ograli 3:1 skład Virtus.pro.

Nie ulega jednak wątpliwości, że tego ogromnego sukcesu nie byłoby, gdyby nie Dmitry „sh1ro” Sokolov, który został nagrodzony przez serwis HLTV tytułem MVP IEM-a. 19-letni Rosjanin od dawna uważany był za spory talent, ale nikt chyba nie spodziewał się, że tak szybko zadomowi się wśród najlepszych.

Tymczasem jemu nie robiło różnicy, czy mierzy się z pogrążonym w kryzysie Heroic, czy też z broniącym tytułu Natus Vincere – sh1ro niemal nigdy nie zawodził. Co prawda delikatnym cieniem na jego postawie kładą się dwie potyczki w play-offach na Overpassie, które kończył z ujemnym ratingiem, ale nie zmienia to faktu, że Sokolov ma za sobą fantastyczny turniej. To on wygrał największą liczbę clutchy na imprezie – było ich aż 19. To on ginął najrzadziej, osiągając średnią zgonów na rundę na poziomie zaledwie 0,48. I na koniec to on ma dziś co świętować.

Co warte wspomnienia, dla sh1ro jest to dopiero pierwsze tego typu indywidualne wyróżnienie w karierze. Tym samym jest on drugim członkiem obecnego składu Gambit, który posiada w swoim dorobku medal MVP od HLTV – taki w swojej kolekcji posiada także Abay „Hobbit” Khassenov, którego nagrodzono za występ podczas DreamHack ZOWIE Open Bucharest 2016.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM Katowice: Gambit Esports vs Virtus.pro – statystyki wielkiego finału

Gambit Esports nowym mistrzem Intel Extreme Masters Katowice! Złożona z czterech Rosjan oraz Kazacha drużyna wygrała niedzielny wielki finał, pokonują...