STS
fot. StarLadder/Igor Bezborodov

kennyS odsunięty od składu G2! NiKo z nowymi zadaniami

Gdy kilka miesięcy temu Nikola „NiKo” Kovač przechodził z FaZe Clanu do G2 Esports, wielu twierdziło, iż sekcję CS:GO Samurajów czeka złoty wiek. Inni uważali, iż transfer Bośniaka niekoniecznie musi okazać się impulsem natychmiast prowadzącym do spektakularnych sukcesów. Reasumując: znaków zapytania było całkiem sporo. A co przyniosła rzeczywistość? Cóż, na przełomie 2020 i 2021 roku […]

Gdy kilka miesięcy temu Nikola „NiKo” Kovač przechodził z FaZe Clanu do G2 Esports, wielu twierdziło, iż sekcję CS:GO Samurajów czeka złoty wiek. Inni uważali, iż transfer Bośniaka niekoniecznie musi okazać się impulsem natychmiast prowadzącym do spektakularnych sukcesów. Reasumując: znaków zapytania było całkiem sporo. A co przyniosła rzeczywistość? Cóż, na przełomie 2020 i 2021 roku międzynarodowa formacja nie spełniała pokładanych w niej nadziei, będąc co najwyżej średniakiem na globalnej arenie. Nie dziwi zatem, iż wewnątrz zespołu najpierw pojawiły się myśli o kolejnej roszadzie kadrowej, a potem przekształciły się one w czyny. Kenny „kennyS” Schrub poza aktywnym składem G2!

Francuski gwiazdor w ostatnim czasie nie przypominał samego siebie z czasów, gdy siał postrach w szeregach rywali – czy to już jako reprezentant G2, czy jeszcze jako gracz Teamu EnVyUs lub Titan. – Po czterech niesamowitych latach niestety nadszedł czas, by kennyS znalazł nowy dom. To bez dwóch zdań w dalszym ciągu legenda CS:GO i w drużynie, która będzie mogła mu się w pełni podporządkować, na pewno będzie mógł powrócić do czołówki, tak jak robił to raz za razem pod banderą G2. Biorąc pod uwagę kierunek obrany przez naszą dywizję, u nas nie jest to już możliwe i dlatego pozwoliliśmy mu rozglądać się za innymi możliwościami – tłumaczy Danny Engels, Head of Esports w G2.

Schruba w wyjściowej piątce zastąpi Audric „⁠JACKZ” Jug, który po przybyciu NiKo przez krótki czas dzielił z Françoisem „AmaNkiem” Delaunaym jedno z miejsc w składzie, ale ostatecznie wylądował na ławce rezerwowych. 28-latek ostatni mecz w roli Samuraja rozegrał 21 listopada, co nie oznacza, że od tamtej pory pozostawał nieaktywny. Miksowa gra z kolegami ma jednak niewiele wspólnego z rywalizacją na najwyższym światowym poziomie i można rzec, że dla JACKZA rok 2021 dziś rozpoczyna się od nowa.

Wymiana graczy to jednak tylko jeden z elementów przebudowy G2, bo Jug oczywiście nie będzie operował bronią snajperską – to gracz o zupełnie innej charakterystyce. Samurajowie postanowili, iż AWP trafi w ręce NiKo, którego nowa rola określana jest jako hybrydowa. – Jesteśmy podekscytowani powrotem JACKZA do drużyny, bo wniesie on swój spryt, kreatywność i nowy balans. Przeniesienie NiKo na pozycję hybrydowego snajpera da nam bardziej otwarte podejście do gry i jednocześnie zapewni większą elastyczność. Jesteśmy przekonani, że te zmiany – choć mają słodko-gorzki smak – pozwolą nam znów pokazywać świetnego CS-a – komentuje szkoleniowiec G2, Damien „⁠maLeK⁠” Marcel.

Pierwszy sprawdzian odświeżonego G2 już za kilka dni w 13. sezonie ESL Pro League. Formę Samurajów w grupie B sprawdzi m.in. ENCE Pawła „dychy” Dychy. Szczegółowy harmonogram rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Skład G2 Esports obecnie wygląda tak:

  • François „⁠AmaNEk⁠” Delaunay
  • Nemanja „nexa” Isaković
  • Nemanja „huNter-” Kovač
  • Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač
  • Audric „JACKZ” Jug
  • Damien „maLeK” Marcel – trener
  • Kenny „kennyS” Schrub – rezerwowy
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

devils.one rozstaje się ze składem Rainbow Six: Siege

W ostatnią niedzielę poznaliśmy zwycięzców zimowego pucharu w Rainbow Six: Siege. A to oznacza, że nowy sezon Polish Masters zbliża się wielkimi kroka...