STS
fot. Codewise Unicorns

los kogutos znaleźli nowy dom. Zespół zasilił Team ESCA Gaming

Po dwóch miesiącach poszukiwań gracze los kogutos znowu mogą pochwalić się wsparciem organizacji. Skład, który już za moment rozpocznie zmagania w ramach ESL Mistrzostw Polski, związał się bowiem z Teamem ESCA Gaming.

Karol „Enzo” Lasota i spółka byli jednym z większych zaskoczeń minionego sezonu ESL MP. Występując wówczas jeszcze w barwach PGE Turowa Zgorzelec zawodnicy zakończyli zmagania w czołowej ósemce, ale to był dopiero początek. Potem przyszło też mistrzostwo dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej i awans do dywizji mistrzowskiej, a następnie także promocja do ESEA Advanced. W tej sytuacji trudno było nie czuć zaskoczenia, gdy na początku roku klub koszykarski z Dolnego Śląska ogłosił, iż mimo tych naprawdę nadspodziewanie dobrych wyników współpraca z los kogutos nie zostanie przedłużona.

Od tego czasu Koguty szukały więc nowego domu – poszukiwania te trwały zresztą aż dwa miesiące, ale w końcu dobiegły końca. Pomocną dłoń do drużyny Enzo wyciągnął Team ESCA Gaming, który dotychczas znany był głównie fanom League of Legends. Rodzima organizacja od tego sezonu obecna jest nawet w Ultralidze, gdzie jej podopieczni finiszowali na szóstej lokacie. W związku z tym nie wystąpią oni w play-offach mistrzostw Polski w LoL-u. Fani ESCA nie mają jednak się co martwić, bo już 8 marca rusza wiosenny sezon ESL Mistrzostw Polski, podczas którego nowo powołana do życia sekcja CS:GO rywalizować będzie z krajową czołówką.

Skład Teamu ESCA Gaming prezentuje się następująco:

  • Tomasz „tomiko” Uroda
  • Karol „Enzo” Lasota
  • Wojciech „darchevile” Klęba
  • Martin „maaryyy” Nakonieczny
  • Szymon „kRaSnaL” Mrozek
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic samotnie na czwartym miejscu LEC. Selfmade i spółka pewnie pokonują SK

Faza pucharowa League of Legends European Championship zbliża się wielkimi krokami. Jak na razie trzy drużyny mogą być pewne udziału w niej, natomiast...