STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Polskie ekipy vs początek nowego tygodnia

Weekend to już tylko wspomnienie. Przed nami nowy tydzień, który standardowo już zainaugurują rywalizujące na arenie międzynarodowej rodzime ekipy. Nie zabraknie spotkań w ramach Snow Sweet Snow, ale i w Pinnacle Cup coś się znajdzie.

Zacznijmy jednak od drugiej odsłony SSS, bo tam o jak najlepszy wynik nadal walczą x-kom AGO i Anonymo Esports, którym udało się dostać nawet do play-offów! Niemniej w fazie pucharowej miejsca na błędy już nie ma, bo każda porażka będzie bolesna w skutkach. Tym bardziej więc na baczność powinni się mieć Jastrzębie – one fazę pucharową rozpoczną od potyczki ze zbierającym ostatnio naprawdę dobre recenzje SINNERS Esports. Od  czasu przyjścia Tomáša „oskara” Šťastnego czeska notowania czeskiej formacji poszły mocno w górę i nie bez powodu zajmuje ona obecnie 24. miejsce w światowym rankingu. Nieco inaczej wygląda sytuacja najbliższego rywala Anonymo, którym będzie HAVU Gaming. Zespół z Finlandii swego czasu także manifestował mocarstwowe ambicje, ale to było dawno. Obecnie piątka z Europy Północnej nadal łapie zgranie po niedawnych kadrowych przetasowaniach, ale mimo to zdążyła już ograć m.in. MIBR i Dignitas VIE.

CZYTAJ TEŻ:
CLEANTmix wygrywa Esport Tour PRO Spring 2021

W międzyczasie na serwerze zamelduje się także Wisła All iN! Games Kraków. Przed Białą Gwiazdą drugie spotkanie w Pinnacle Cup i jednocześnie szansa na pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach. Wczoraj bowiem nie udało się po nie sięgnąć – podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego długo walczyli z EXTREMUM jak równy z równym, ale finalnie musieli uznać wyższość rywali wynikiem 1:2. Niemniej tym razem powinno być łatwiej, bo drugą przeszkodą na Wiślaków będzie Apeks. Apeks, które po styczniowej rewolucji kadrowej dalekie jest od optymalnej formy i dobre mecze regularnie przeplata meczami słabymi. I to właśnie w tym braku stabilizacji Polacy powinni upatrywać dziś swojej szansy, bo kolejna przegrana oznaczałaby, że wyczerpią oni już limit błędów i do każdej kolejnej potyczki przystępować będą z nożem na gardle.

Lista najciekawszych poniedziałkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

8 marca
12:00 x-kom AGO vs SINNERS Esports BO3 transmisja
13:00 Wisła All iN! vs Apeks BO3 transmisja
15:00 Anonymo Esports vs HAVU Gaming BO3 transmisja
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k nowym liderem europejskiej Quake Pro League!

Maciej "Av3k" Krzykowski od samego początku drugiego etapu Quake Pro League Season 2 radzi sobie naprawdę dobrze. I to dobrze na tyle, że po dziewięci...