STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Anonymo śladem AGO i Illuminar. Cztery punkty dla ekipy Snaxa pierwszego dnia ESL MP

Anonymo Esports podobnie jak x-kom AGO czy Illuminar Gaming nie zdołało zgarnąć kompletu punktów podczas pierwszej ligowej kolejki ESL Mistrzostw Polski. Niemniej gracze debiutującej w krajowych rozgrywkach organizacji nie mogą mieć szczególnych powodów do niepokoju, wszak remis i wygrana z Izako Boars hańby im nie przysparza.

Izako Boars 15 : 15 Anonymo Esports

(1.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
15 5 Mirage 10 15
10 5

Po raz trzeci tego dnia przyszło nam oglądać rywalizację na Mirage’u. Ta jednak była wyjątkowo długa – nie tylko dlatego, że trwała 30 rund, ale również przez problemy techniczne, które storpedowały pierwszą odsłonę walki pomiędzy IB a Anonymo. Przejdźmy jednak do opisu tego, co działo się stricte na serwerze, a tam bardzo długo nic nie zwiastowało walki w pełnym wymiarze czasowym. Popularne Dziki zdobyły wprawdzie dość szybko dwa oczka, ale później na mapie rządzili już konkurenci. Ale tylko do czasu. W końcu sytuacja zaczęła się nieco zmieniać i z jednostronnego 8:2 dla Anonimowych zrobiło się już tylko 8:5. Niemniej Jarosław „Snax” Pogorzelski i partnerzy dołożyli jeszcze dwa punkty przed przerwą, co dalej stawiało ich w naprawdę wygodnym położeniu. Po zmianie stron różnica przez jakiś czas zachowywała swoje rozmiary, aż do przełomowego momentu, jakim niewątpliwie była wygrana przez IB sytuacja 2 na 4. Wówczas obraz meczu zdecydowanie się zmienił, a podopieczni organizacji Piotra „izaka” Skowyrskiego rzucili się w szaloną pogoń za rywalem. Pogoń całkiem zresztą udaną, bo z beznadziejnej sytuacji Dzikom udało się wyciągnąć satysfakcjonujący remis.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2021 znajdziesz w naszej relacji:


Anonymo Esports 16 : 10 Izako Boars

(1.  kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 8 Nuke 7 10
8 3

Ku niemałemu zaskoczeniu obserwatorów tej potyczki na Nuke’u piorunujący start zaliczyło Izako Boars, które, mimo gry w terro, zdołało zgarnąć cztery otwierające punkty. Radość trwała jednak bardzo krótko, bo po takim zimnym prysznicu na start, Anonymo wzięło się w garść. Chociaż może to trochę słowa na wyrost, wszak stawce w dalszym ciągu przewodziła ekipa Daniela „STOMPA” Płomińskiego. Zmieniło się to dopiero w samej końcówce pierwszej połowy, gdy solidny cios wyprowadzili reprezentanci debiutującej w ESL MP organizacji. Ci rzutem na taśmę wyszli na prowadzenie i jak się później okazało, był to dopiero zwiastun kolejnych dobrych wiadomości dla fanów Anonymo. W następnych minutach IB coraz rzadziej dochodziło już do głosu, a mankamenty rywali wykorzystywali podopieczni Adriana „IMD” Piepera. W efekcie emocje opadły bardzo gwałtownie i do końca partii wydarzyło się już niewiele ciekawego dla bezstronnych kibiców. Anonymo pewnie zatriumfowało, dołączając do przewodzących po pierwszym dniu zmagań w tabeli x-komu AGO i Illuminar Gaming.

Jutro dokończenie pierwszego tygodnia rozgrywek – transmisja ruszy o 18:30. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021 zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Falstart Wisły w ESL MP. Illuminar z wygraną i remisem w hicie pierwszej kolejki

Gdy spotykają się mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu ESL Mistrzostw Polski, możemy być niemal pewni dobrego widowiska. Rzecz w tym, że obrońca ty...