STS
fot. Actina PACT

PACT ratuje się przed bezpośrednim spadkiem z ESEA Premier, kontrolowane porażki AGO i Anonymo

Jedno zwycięstwo i dwie porażki – tak rodzime formacji pożegnały fazę zasadniczą ESEA Premier Season 36. Niby nie wygląda to dobrze, ale spójrzmy na sprawę z innej perspektywy. Tylko jeden z trzech eksportowych zespołów naprawdę potrzebował triumfu i akurat on się dziś wyróżnił. x-kom AGO i Anonymo Esports, bez względu na wyniki w ósmej serii […]

Jedno zwycięstwo i dwie porażki – tak rodzime formacji pożegnały fazę zasadniczą ESEA Premier Season 36. Niby nie wygląda to dobrze, ale spójrzmy na sprawę z innej perspektywy. Tylko jeden z trzech eksportowych zespołów naprawdę potrzebował triumfu i akurat on się dziś wyróżnił.

x-kom AGO i Anonymo Esports, bez względu na wyniki w ósmej serii spotkań, były już bowiem pewne miejsca w najlepszej czwórce grupy, czyli strefie premiowanej awansem do fazy pucharowej. Niemniej środowe mecze dwóch czołowych polskich drużyn nie były też zupełnie bez znaczenia, bo w czubie tabeli panował spory ścisk i ewentualne punkty pomogłyby im w zajęciu wyższych miejsc, a w konsekwencji oznaczałyby teoretycznie lepsze rozstawienie w play-offach. Niestety, zarówno ekipa Damiana „Furlana” Kisłowskiego, jak i Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego nie sprostały rywalom. Jastrzębie wprawdzie rozpoczęły starcie z Sangal Esports od wygranego Traina, ale kolejne dwie potyczki przebiegały już pod dyktando Turków. Anonymo natomiast zdobyło szesnaście rund, tylko że to łączny dorobek z dwóch map przeciwko Nemiga Gaming.

CZYTAJ TEŻ:
Ważna wygrana ENCE w Pro Lidze! dycha i kompani pokonują Vitality i zagrają w play-offach

W przeciwieństwie do rodaków z górnej połowy ligowej klasyfikacji, MAD DOG’S PACT w środowy wieczór walczyło o coś więcej niż pozycję na koniec rozgrywek. Podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka już dawno przestali marzyć o play-offach, a co gorsza w ich oczy zajrzało widmo natychmiastowej degradacji do trzeciej klasy rozgrywkowej. Drugą ekipą zagrożoną spadkiem było Nexus Gaming i to właśnie rumuńska piątka, która dotąd ani razu nie zeszła z serwera z tarczą, była ostatnim przeciwnikiem PACT w etapie zasadniczym. Niezbyt imponująca seria Nexus na szczęście została podtrzymana, bo Jacek „MINISE” Jeziak i spółka, choć na żadnej z lokacji nie mieli spokojnej przeprawy, to dowieźli korzystny wynik i na Nuke’u, i na Duście2, zdejmując olbrzymi, ale niejedyny, kamień z polskich serc. Wszak reprezentantów organizacji Marcina „padre” Kurzawskiego czeka jeszcze pojedynek barażowy z FATE Esports, który zadecyduje, gdzie przyjdzie im rywalizować w następnym sezonie.

Dzisiejsze wyniki Polaków w ESEA Premier:

17 marca
19:00 x-kom AGO 1:2 Sangal Esports Train 16:10
Dust2 9:16
Vertigo 5:16
19:00 MAD DOG’S PACT  2:0  Nexus Gaming Nuke 16:12
Dust2 16:14
19:00 Anonymo Esports 0:2 Nemiga Gaming Inferno 8:16
Mirage 8:16

Tak prezentuje się tabela ESEA Premier po fazie zasadniczej: 

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Winstrike Team 8 7 1 1. Sprout 8 7 1
2. SAW 8 6 2 2. Nemiga Gaming 8 6 2
3. Apeks 8 6 2 3. Anonymo Esports 8 6 2
4. Wisła All iN! 8 5 3 4. x-kom AGO 8 5 3
5. forZe 8 5 3 5. LDLC OL 8 4 4
6. GamerLegion 8 3 5 6. Sangal Esports 8 3 5
7. HellRaisers 8 2 6 7. ALTERNATE aTTaX 8 3 5
8. FATE Esports 8 1 7 8. MAD DOG’S PACT 8 2 6
9. Team Singularity 8 1 7 9. Nexus Gaming 8 0 8
Legenda:
   Awans do fazy pucharowej
   Zaproszenie do ESEA Premier Season 37
   Dodatkowy mecz o uniknięcie baraży
   Udział w turnieju barażowym o utrzymanie w ESEA Premier
   Dodatkowy mecz o uniknięcie spadku
   Spadek do ESEA Advanced

Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESEA Premier Season 36 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Paweł "dycha" Dycha

Ważna wygrana ENCE w Pro Lidze! dycha i kompani pokonują Vitality i zagrają w play-offach

W grupie B ESL Pro League może wydarzyć się jeszcze naprawdę wiele. Niemniej nie zmieni się to, co najważniejsze, czyli czołowa trójka w tym zestawien...