STS
fot. Anonymo Esports/Maciej Kołek

Faza zasadnicza zakończona, Polacy poznali rywali w play-offach ESEA Premier

Po ponad siedmiu tygodniach zmagań faza zasadnicza ESEA Premier Season 36 dobiegła końca. A to oznacza, że część ekip pożegnała się już z marzeniami o upragnionym awansie do ESL Pro League – w takiej sytuacji znalazł się m.in. MAD DOG’S PACT, który obecnie bardziej kłopotać się musi walką o utrzymanie na drugim poziomie rozgrywkowym. O […]

Po ponad siedmiu tygodniach zmagań faza zasadnicza ESEA Premier Season 36 dobiegła końca. A to oznacza, że część ekip pożegnała się już z marzeniami o upragnionym awansie do ESL Pro League – w takiej sytuacji znalazł się m.in. MAD DOG’S PACT, który obecnie bardziej kłopotać się musi walką o utrzymanie na drugim poziomie rozgrywkowym. O wiele lepiej pod tym względem wypadły na szczęście pozostałe rodzime formacje.

Najlepiej zaprezentowało się Anonymo Esports, które na przestrzeni pierwszego etapu poniosło tylko dwie porażki i do samego końca liczyło się w grze o pierwsze miejsce w grupie B. Finalnie jednak Paweł „innocent” Mocek i spółka zajęli miejsce trzecie, a wszystko przez wczorajszą porażkę z Nemigą Gaming, która sprawiła, że Anonimowi znaleźli się za plecami nie tylko liderującego Sprout, ale także i wspomnianej ekipy z regionu CIS. Ostatnia premiowana biletem do play-offów lokata w drugim zbiorze przypadła natomiast x-komowi AGO. Popularne Jastrzębie co prawda także w środę przegrały, ale mimo to nie dały się już wyprzedzić LDLC OL.

Bardzo długo niepewny był też los Wisły All iN! Games Kraków. Biała Gwiazda zanotowała raczej przeciętną końcówkę fazy zasadniczej, ale w najważniejszym momencie udało jej się zachować zimną krew. Kluczowa w jej kwestii była potyczka z forZe, z której podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego rzutem na taśmę wyszli zwycięsko i tym samym wyprzedzili Rosjan w tabeli mimo identycznego bilansu spotkań. Formacji z Europy Wschodniej nie pomogło nawet odniesione wczoraj zwycięstwo nad GamerLegionem.

Końcowy układ tabel obu grup prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Winstrike Team 8 7 1 1. Sprout 8 7 1
2. SAW 8 6 2 2. Nemiga Gaming 8 6 2
3. Apeks 8 6 2 3. Anonymo Esports 8 6 2
4. Wisła All iN! 8 5 3 4. x-kom AGO 8 5 3
5. forZe 8 5 3 5. LDLC OL 8 4 4
6. GamerLegion 8 3 5 6. Sangal Esports 8 3 5
7. HellRaisers 8 2 6 7. ALTERNATE aTTaX 8 3 5
8. FATE Esports 8 1 7 8. MAD DOG’S PACT 8 2 6
9. Team Singularity 8 1 7 9. Nexus Gaming 8 0 8
Legenda:
   Awans do fazy pucharowej
   Zaproszenie do ESEA Premier Season 37
   Dodatkowy mecz o uniknięcie baraży
   Udział w turnieju barażowym o utrzymanie w ESEA Premier
   Dodatkowy mecz o uniknięcie spadku
   Spadek do ESEA Advanced

Teraz przed ekipami kilka tygodni przerwy, po których rozpocznie się faza pucharowa. Podczas niej oglądać będziemy trzy rodzime składy, chociaż te już w pierwszej rundzie zmagań trafiły na wymagających rywali. Przed AGO potyczka ze zwycięzcami grupy A z Winstrike Teamu, podczas gdy Wisła All iN! Games Kraków zmierzy się ze Sprout, czyli najlepszym zespołem grupy B. Z kolei na Anonymo Esports czekać będzie SAW, które w poprzednim sezonie do ostatnich chwil biło się o awans do ESL Pro League. W tym miejscu warto wspomnieć, że play-offy rozgrywane będą z zastosowaniem drabinki podwójnej eliminacji, zaś ich zwieńczeniem będzie finał BO5, którego zwycięzca otrzyma bilet do 14. sezonu EPL-a.

Pary pierwszej rundy play-offów prezentują się następująco:

vs vs
Winstrike Team x-kom AGO SAW Anonymo Esports
vs vs
Apeks Nemiga Gaming Wisła All iN! Sprout

Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESEA Premier Season 36 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Emeritos Banditos rzutem na taśmę utrzymali się w ESEA Intermediate

Za Emeritos Banditos debiutancki sezon w ESEA Intermediate. Sezon trudny, pełen wyzwań i zawirowań, ale ostatecznie zakończony happy endem. Ekipa Piot...