STS
fot. Actina PACT

PACT i Pompa przed sporym wyzwaniem. Rozlosowano grupy Fantasyexpo Cup

Eliminacje do Fantasyexpo Cup dobiegły końca w ostatnią sobotę, pora więc na główną imprezę, która rozpocznie się już jutro. Wcześniej jednak organizatorzy zaprezentowali nam podział na grupy, dzięki czemu poznaliśmy przeciwników obu polskich ekip rywalizujących o awans na BLAST Premier Spring Showdown 2021. Do grupy A trafił MAD DOG’S PACT, czyli triumfator ostatniego sezonu Polskiej […]

Eliminacje do Fantasyexpo Cup dobiegły końca w ostatnią sobotę, pora więc na główną imprezę, która rozpocznie się już jutro. Wcześniej jednak organizatorzy zaprezentowali nam podział na grupy, dzięki czemu poznaliśmy przeciwników obu polskich ekip rywalizujących o awans na BLAST Premier Spring Showdown 2021.

Do grupy A trafił MAD DOG’S PACT, czyli triumfator ostatniego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka dość słabo zaczęli 2021 rok i nie jest to dobra informacja, bo przyjdzie im mierzyć się z naprawdę wymagającymi rywalami. Już w pierwszej rundzie rodzima piątka stanie naprzeciwko Sprout, które okupuje 24. lokatę w światowym rankingu. A to dopiero początek, bo kolejnymi potencjalnymi oponentami PACTU są mousesports, a także francuski miks DBL PONEY, w którym znajdziemy m.in. Nathana „NBK-a” Schmitta, Lucasa „Lucky’ego” Chastanga i Alexandre’a „bodyy’ego” Pianaro.

Nie, żeby łatwiejsza przeprawa czekała na Pompa Team, który rywalizować będzie w obrębie zbioru B. Niespodziewani triumfatorzy polskich eliminacji swoją przygodę z zawodami zaczną od meczu z Endpoint CeX, które już za chwilę rozpocznie pierwszy w swojej historii sezon w ESL Pro League i wydaje się jednym z kandydatów do awansu do play-offów Fantasyexpo Cup. Pod tym względem większe szanse ma tylko FPX, czyli międzynarodowy skład pod batutą legendarnego Jonatana „Devilwalka” Lundberga. Podopieczni chińskiej organizacji to najwyżej notowany uczestnik turnieju, który w teorii nie powinien mieć problemu ani z ograniem LDLC OL, ani z włączeniem się do gry o mistrzowski tytuł.

Harmonogram fazy grupowej prezentuje się następująco:

23 marca
17:00 mousesports vs DBL PONEY BO1
18:15 Sprout vs MAD DOG’S PACT BO1
19:30 mecz wygranych grupy A BO1
20:45 mecz przegranych grupy A BO1
22:00 decydujący mecz grupy A BO1
24 marca
17:00 FPX vs LDLC OL BO1
18:15 Endpoint CeX vs Pompa Team BO1
19:30 mecz wygranych grupy B BO1
20:45 mecz przegranych grupy B BO1
22:00 decydujący mecz grupy B BO1

Wszystkie mecze Fantasyexpo Cup obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale BLAST Premier na Twitchu. Ostatecznie awans do play-offów uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej z grupy – czwórka ta 25 marca stoczy decydujący bój o główną nagrodę w postaci 25 tysięcy dolarów oraz przepustki na BLAST Premier Spring Showdown 2021.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pójść za ciosem. W drugiej kolejce NAVI podejmie beniaminka European League

Po zaledwie czterech dniach powraca European League 2021. Przed nami druga kolejka pierwszego etapu, co oznacza kolejną okazję na zgarnięcie tak cenny...