Kryzys w szeregach Anonymo Esports trwa. Rodzima formacja od pewnego czasu nie zachwyca osiąganymi przez siebie rezultatami, a kolejną cegiełkę do tego mało chlubnego muru dołożyła wczoraj, gdy przegrała z Trident Clanem na inaugurację grupowych zmagań w ramach European Development Championship Season 3.

Tym samym podopieczni Adriana "imd" Piepera wyczerpali już limit błędów. Teraz nie ma już miejsca na kolejne porażki, bo każda z nich oznaczać będzie pożegnanie z EDC już w tak wczesnej fazie, a tego Polacy chcą raczej uniknąć. To oznacza jednak, że muszą oni zacząć wygrywać – i to zacząć już od dziś. Bo to właśnie dziś Anonimowi rozegrają swój drugi mecz we współorganizowanych przez Fantasyexpo rozgrywkach, tym razem mierząc się z 100PingGods. Kazachska piątka także zaczęła swoją przygodę z EDC od porażki, uznając wyższość Endpoint CeX i również walczy o życie. Jeżeli tym razem Anonymo sięgnie wreszcie po komplet punktów, to już o 15:00 pojawi się na serwerze ponownie, by ponownie podjąć Trident w spotkaniu, którego stawką będzie awans z drugiego miejsca w grupie B.

CZYTAJ TEŻ:
MNA kończy esportową działalność. oskarish w poszukiwaniu nowego zespołu

Coś dla siebie znajdą też fani krajowych rozgrywek, bo przed nami dokończenie drugiej kolejki dywizji mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Po drugi z rzędu triumf ruszą Illuminar Gaming oraz Izako Boars, naprzeciwko których staną ekip będące ostatnio "w remoncie", tj. odpowiednio PGE Turów Zgorzelec oraz AVEZ Esport. Obie one podczas pierwszej serii starć poniosły porażki i jeżeli nie chcą, by stawka odjechała im za bardzo, to dziś muszą utrzeć nosa faworytom. W międzyczasie o wejście do finału wiosennej odsłony Elite Series Season 1 postarają się Mateusz "matty" Kołodziejczyk i Mateusz "n0tice" Wolniak, których Club Brugge eSports podejmie w decydującym starciu dolnej drabinki 4Elements Esports.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

8 kwietnia
12:00 Anonymo Esports vs 100PingGods BO3 transmisja
15:00 Anonymo/100Pings vs Trident Clan BO3 transmisja
18:00 Illuminar Gaming vs PGE Turów Zgorzelec BO3 transmisja
19:00 Club Brugge eSports vs 4Elements Esports BO3
21:00 Izako Boars vs AVEZ Esport BO3 transmisja