STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Najlepsze ekipy fazy grupowej zaczynają zmagania w play-offach ESL Pro League

Po krótkiej przerwie wraca 13. sezon ESL Pro League w CS:GO. I to wraca z przytupem, bo chociaż play-offy rozpoczęły się już jakiś czas temu, to dopiero dziś do gry wejdą cztery najlepsze ekipy fazy grupowej, by pomiędzy sobą rozstrzygnąć kwestię wysokiego rozstawienia w drabince.

Jako pierwsze na serwerze zameldują się dwie ekipy ze Skandynawii. Po jednej stronie barykady staną Szwedzi z Ninjas in Pyjamas, po drugiej zaś Duńczycy z Heroic. Ci drudzy w bieżącej edycji Pro Ligi nie doznali jeszcze goryczy porażki, pozostawiając w pokonanym polu m.in. OG, BIG oraz FPX. NIP z kolei przegrał tylko raz – podczas inauguracyjnej serii z G2 Esports, co koniec końców i tak nie miało większego znaczenia. Tak czy inaczej, dyspozycja obu formacji jest pewną zagadką, bo obie od dłuższego czasu znajdowały się poza grą – szwedzki skład pauzował przez ostatnie dwa tygodnie, podczas gdy duńska ekipa ostatni oficjalny mecz rozegrała aż miesiąc temu! Nie będzie jednak zbyt wiele czasu na wdrożenie się, bo przecież walka toczyć się będzie o bezpośredni awans do półfinału.

Na ten chrapkę mają również Astralis i Gambit Esports, które zmierzą się ze sobą kilka godzin później. Co ciekawe, nie będzie przesadą stwierdzenie, że to nie wiceliderzy rankingu HLTV będą dziś faworytami. Co prawda podczas zmagań w grupie D wypadli oni nieźle, ale ich dyspozycja blaknie, gdy porównamy ją z formą drużyny z Europy Wschodniej. Triumfatorzy Intel Extreme Masters Katowice 2021, podobnie jak wspomniane Heroic, pozostają bowiem niepokonani i to mimo faktu, że wcześniej przyszło im rywalizować z Natus Vincere czy też FURIĄ Esports. Co więcej, Abay „Hobbit” Khassenov i spółka nie przegrali ośmiu ostatnich notowanych przez HLTV starć i dziś na poważnie trzeba zaliczać ich do grona znaczących kandydatów do mistrzostwa 13. sezonu ESL Pro League.

Czwartkowy harmonogram ESL Pro League prezentuje się następująco:

8 kwietnia

Play-in

15:30 Heroic vs Ninjas in Pyjamas BO3
19:00 Gambit Esports vs Astralis BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Pro League Season 13 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Anonymo walczy o być albo nie być w EDC. Przed nami też kolejne mecze PLE

Kryzys w szeregach Anonymo Esports trwa. Rodzima formacja od pewnego czasu nie zachwyca osiąganymi przez siebie rezultatami, a kolejną cegiełkę do teg...