Z reguły otwarte eliminacje dla polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive kończą się dość szybko. Na pewno szybciej niż oczekiwaliby tego kibice. W przypadku pierwszego etapu walki o Flashpointa Season 3 póki co jest inaczej. Nadzieje na awans do kolejnego etapu kwalifikacji do tegorocznego Majora CS:GO wciąż mogą mieć się m.in. HONORIS, AVEZ Esport czy M1 EDEN.

Do zainaugurowanych wczoraj otwartych eliminacji przystąpiło ponad 400 zespołów z całej Europy. Nie brakło też licznej obsady polskich formacji, jednak nie wszyscy mogli stanąć na linii startu. Tam nie znaleźli się niektórzy przedstawiciele rodzimej czołówki CS:GO. Jedni toczyli boje w play-offach ESEA Premier, natomiast inni walczyli o punkty w ESL Mistrzostwach Polski.

Kto przetrwał?

Po wtorkowych spotkaniach w grze o awans do Flashpointa 3 zostały 64 drużyny. Jakich przedstawicieli polskiej sceny Counter-Strike'a znajdziemy w tym gronie? Wczorajszą rywalizację przetrwali zawodnicy HONORIS, M1 EDEN czy AVEZ Esport. Nie brakuje też zespołów bardziej miksowych w postaci StyluDunów (byali, phr, EXUS, avis, skrzynka) i DINOZALRÓW (Zorineq, Futrzak, F44LA, dsay6, XenonQ). Są też Polacy w międzynarodowych składach. Do Ro64 otwartych eliminacji dotarli także Jakub "RaveR" Karst ze swoim Contact Light i Michał "OKOLICIOUZ" Głowaty z Cowana Gaming.

Czas na drugi dzień eliminacji

Równo o 18:00 mają wystartować mecze kolejnej rundy otwartych eliminacji do Flashpointa 3. Z kim przyjdzie pojedynkować się naszym rodakom? Czesko-słowacki skład eEriness stanie na drodze DINOZALRÓW. AVEZ zmierzy się z hiszpańskim GenOne, M1 EDEN zagra z Copengagen Flames, zaś ekipa OKOLICIOUZA podejmie Sangal Esports. Rywalem HONORIS będą Unicorns of Love, a formacja Pawła "byaliego" Bielińskiego stanie w szranki z Ignite Esport. RaveR i jego kompani stoczą natomiast pojedynek z Oliers Esport.

W kwalifikacjach zostaną dziś rozegrane trzy kolejne rundy – Ro64, Ro32 i Ro16. Dwie decydujące kolejki meczów zaplanowano na czwartkowy wieczór. Awans do zamkniętych eliminacji do Flashpointa 3, czyli europejskiego turnieju będącego przepustką na PGL Major Stockholm 2021, wywalczą dwie najlepsze drużyny CS:GO.

Dzisiejsze mecze Polaków w otwartych kwalifikacjach do Flashpointa Season 3:

Środa, 14 kwietnia
18:00 DINOZALRY vs eEriness BO1
18:00 AVEZ Esport vs GenOne BO1
18:00 M1 EDEN vs Copenhagen Flames BO1
18:00 Cowana Gaming vs Sangal Esports BO1
18:00 HONORIS vs Unicorns of Love BO1
18:00 StylDunów vs Ignite Esport BO1
18:00 Contact Light vs Oliers Esport BO1