Riot Games potwierdziło, że patch League of Legends numer 11.9 będzie tym, na którym zawodnicy rozegrają zbliżające się Mid-Season Invitational. Jakiś czas temu ogłoszono również, że jednym z wykluczonych bohaterów podczas międzykontynentalnego turnieju będzie Viego. Do Zniszczonego Króla dołączy ponadto Gwen – postać, którą od ostatniej łatki możemy widywać na Summoner's Rifcie.

Wczoraj na serwery wkroczyła aktualizacja 11.8, z której zmianami możecie zapoznać się tutaj. Ta wprowadza szereg udoskonaleń dla poszczególnych postaci w kwestii czyszczenia obozów w dżungli. Od teraz widok Morgany czy Rumble'a w lesie nie powinien być dla nas aż tak zaskakujący. Mimo to twórcy gry oznajmili jednak, że wszyscy uczestnicy nadchodzących zmagań podczas MSI będą rywalizować na przyszłym patchu. Na ten moment nie mamy jeszcze żadnych informacji co do tego, jakie modyfikacje czekają nas wraz z pojawieniem się z aktualizacją 11.9 na serwerach, lecz biorąc pod uwagę już dotychczasowe przekształcenia, prawdopodobnie możemy spodziewać się zaledwie kilku dodatkowych usprawnień.

Gwen dołącza do Viego w gronie wyłączonych postaci na MSI 2021

O tym, że Viego nie pojawi się na najbliższej edycji MSI wiedzieliśmy już od niespełna trzech tygodni. Jego umiejętność pasywna – Dominacja Suwerena – wprowadza zbyt wiele błędów w trakcie rozgrywki, toteż od początku pojawienia się Zniszczonego Króla nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć go w rękach graczy podczas profesjonalnego meczu w rozgrywkach najwyższego szczebla. Już dzisiaj dostępna w grze jest Gwen, a my będziemy mogli przetestować ją na Polach Sprawiedliwości. Wykorzystać jej potencjału niestety nie zdołają drużyny podczas majowych zawodów, gdyż podobnie jak w przypadku Viego, Uświęcona Krawcowa nie została uwzględniona na liście dostępnych bohaterów na to wydarzenie.

MSI rozpocznie się już 6 maja, a na ten moment znamy jedynie połowę uczestników prestiżowej imprezy. Więcej szczegółów dotyczących zespołów, jakie zakwalifikowały się do turnieju możecie znaleźć tutaj, bądź też w naszej relacji tekstowej.