STS
fot. Izako Boars

Dwa zwycięstwa od celu. Izako Boars i ESCA po zamknięte eliminacje do Flashpointa *

AKTUALIZACJA: Mecz pomiędzy Teamem ESCA Gaming a IQUE.gg został rozstrzygnięty walkowerem na korzyść Polaków. Wszystko przez to, że, jak się okazało, jeden z graczy fińskiej formacji posiadał konto z VAC banem i zgodnie z regulaminem nie może brać udziału w zawodach RMR. W związku z tym ekipa znad Wisły od razu awansowała do decydującej rundy, […]

AKTUALIZACJA: Mecz pomiędzy Teamem ESCA Gaming a IQUE.gg został rozstrzygnięty walkowerem na korzyść Polaków. Wszystko przez to, że, jak się okazało, jeden z graczy fińskiej formacji posiadał konto z VAC banem i zgodnie z regulaminem nie może brać udziału w zawodach RMR. W związku z tym ekipa znad Wisły od razu awansowała do decydującej rundy, gdzie ok. 16:00 zagra z 4Glory Esports lub Lilmixem.


ORYGINALNY NEWS: Wczoraj rozpoczęły się drugie otwarte eliminacje do Flashpoint Season 3. Drabinka była oczywiście bezlitosna, przez co spośród wielu rodzimych formacji, które stanęły na linii startu, tylko dwie przetrwały pierwszy dzień rywalizacji.

Jedną z nich są Izako Boars, którzy niedzielne zmagania zainaugurują potyczką z LDLC OL i nie będzie przesadą stwierdzenie, że będą jej faworytami. Ale nie jakimiś specjalnie zdecydowanymi, co oznacza, że tak naprawdę każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Jeżeli jednak popularne Dziki faktycznie wygrają, to w ostatniej, decydującej o awansie rundzie czekać na nie będzie ekipa z Danii – albo Tricked Esport, albo AGF Esport. Równolegle swoje boje toczyć będzie też Team ESCA Gaming, na którego drodze stanie Fińskie IQUE.gg, pogromcy Entropiq i Teamu Sampi. A to nie koniec, bo potem Polacy, o ile oczywiście zatriumfują, zmierzą się ze zwycięzcą meczu pomiędzy 4Glory Esports a Lilmixem.

CZYTAJ TEŻ:
ESL Pro League nie dla AGO. Jastrzębie przegrywają z ex-Winstrike

Ale nie samymi eliminacjami do Flashpointa człowiek żyje. Dziś bowiem poznamy też triumfatorów Elisa Invitational Spring 2021, na których czeka główna nagroda w postaci 25 tysięcy dolarów. Szansę na jej zdobycie ma m.in. ENCE, czyli zespół Pawła „dychy” Dychy, który wczoraj przypieczętował swój awans z grupy dzięki wygranej z Double Poney. Tym samym międzynarodowy skład dostał się do półfinału, gdzie podejmie nieprzewidywalne Nordavind. Drugą półfinałową parę tworzyć będą natomiast SKADE oraz akademia Ninjas in Pyjamas, na papierze wydaje się więc, że dycha i spółka powinni być traktowani jako poważny kandydat do zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

18 kwietnia
13:00 Team ESCA Gaming vs IQUE.gg BO3 transmisja
13:00 Izako Boars vs LDLC OL BO3 transmisja
15:00 ENCE vs Nordavind BO3 transmisja
16:00 IQUE/ESCA vs 4Glory/Lilmix BO3  
16:00 Izako/LDLC vs Tricked/AGF BO3  
19:00 ENCE/Nordavind vs Ninjas/SKADE BO3  
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TT Vilhaben i kaktustim triumfatorami drugiej edycji Kuźni Talentów OMEN & Intel

Mimo początkowych problemów drugą edycję Kuźni Talentów OMEN & Intel udało się doprowadzić do końca. Wczoraj poznaliśmy dwie ekipy, które sięgnęły...