W ubiegłym roku Mid-Season Invitational niestety nie doszło do skutku, ale rozgrywki powrócą już niebawem. Tegoroczna odsłona globalnego turnieju League of Legends rozpocznie się 6 maja, a faworytem będzie bez wątpienia DWG KIA. Zespół ten wczoraj wyleciał z Korei Południowej na Islandię, a tuż przed podróżą na kilka pytań Ashley Kang odpowiedział Heo "ShowMaker" Su.

"Perkz midlaner będzie inną bestią"

Pierwszym tematem dość krótkiej rozmowy było starcie koreańskiego midlanera z Luką "Perkzem" Perkovićem. Do tego dojdzie już w pierwszym etapie, wszak DWG i Cloud9 trafiły do tego samego zbioru. – Czekam na ten pojedynek – przyznał ShowMaker. – Nigdy nie grałem przeciwko Perkzowi na midzie, to będzie pierwszy raz w oficjalnym meczu. Mierzyliśmy się w scrimach, być może także w solo queue, ale nigdy na scenie – dodał. Czego gracz DWG KIA spodziewa się po chorwackim graczu? – Myślę, że Perkz midlaner będzie inną bestią – stwierdził


Wszystko o MSI 2021:


MAD Lions zestompuje DWG?

Perkz nie był jedynym wywodzącym się z Europy midlanerem, którego podczas rozmowy chwalił ShowMaker. Marek "Humanoid" Brázda też znalazł się w tym gronie. – Humanoid bardzo dobrze gra w trakcie laning phase. Z MAD Lions także chciałbym się zmierzyć na MSI – oznajmił. Ponadto Heo Su odniósł się do słów Matyáša "Carzzy'ego" Orsági, wszak Czech miał stwierdzić, że niecierpliwie czeka, by zestompować DWG. – Mam nadzieję, że MAD Lions dostaną się w ogóle do kolejnego etapu – odpowiedział krótko zawodnik z Korei Południowej. By doszło do meczu z udziałem MAD i DWG, obie drużyny musiałyby awansować do drugiej fazy Mid-Season Invitational. A pamiętamy przecież, że podczas Worlds 2021 Lwy nie zdołały przejść z Play-in do głównego etapu rozgrywek.

Mid-Season Invitational 2021 odbędzie się 6-22 maja na Islandii. Podczas turnieju League of Legends obowiązywał będzie patch 11.9, ale Viego i Gwen nie będą dostępni. Szczegółowe informacje o MSI dostępne są w naszej relacji tekstowej.