Poznaliśmy pierwszych sześciu uczestników ESPORT NOW Cup. Owa szóstka dziś otrzymała bowiem bezpośrednie zaproszenia do turnieju, którego stawką będzie udział w nadchodzącej edycji międzynarodowych rozgrywek spod szyldu European Development Championship.

W grupie A znalazło się m.in. los kogutos. Ekipa ta po krótkim okresie współpracy z Teamem ESCA Gaming znowu utraciła wsparcie organizacji, powracając do swojej typowej nazwy. Mimo tych niedogodności Koguty na pewno nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i spróbują to udowodnić m.in. w starciu z drugim ze swoich byłych pracodawców, czyli PGE Turowem Zgorzelec. W pierwszym zbiorze rywalizować będzie też Pompa Team, który obecnie znajduje się w trakcie kadrowej rewolucji. Jej częścią będzie być może niezwykle doświadczony Mikołaj "mouz" Karolewski, który niedawno rozpoczął w zespole testy.

O wiele większą kadrową stabilnością mogą pochwalić się zespoły ulokowane w grupie B. To właśnie tam o awans do play-offów pucharu ESPORT NOW powalczą Izako Boars, czyli półfinaliści ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021. Poza nimi swojej szansy szukać będą też gracze CLEANTmixu, czyli podopieczni organizacji braci Ekesów, a także reprezentanci M1 EDEN. Tych ostatnich wspomagać będzie pozyskany niedawno Adrian "SAYN" Łączyński, który przejął fotel należący wcześniej do Brajana "dgl-a" Lemechy.

Podział na grupy ESPORT NOW Cup:

Grupa A Grupa B
los kogutos PGE Turów Zgorzelec CLEANTmix Izako Boars
Pompa Team eliminacje M1 EDEN eliminacje

ESPORT NOW Cup odbędzie się między 18 a 23 maja. Zwycięzca turnieju nagrodzony zostanie bezpośrednim awansem do European Development Championship Season 4, zaś wicemistrz otrzyma przepustkę do zamkniętych eliminacji do czwartej odsłony EDC.