STS
fot. Maciej Kołek

Anonymo przystąpi do powtórzonego meczu z NIP-em. „Będziemy walczyć i postaramy się dostarczyć show”

W nocy z poniedziałku na wtorek Flashpoint wypuścił oficjalne oświadczenie, potwierdzając, że ostatnia mapa meczu Anonymo Esports z Ninjas in Pyjamas zostanie powtórzona. Pozostawała jednak kwestia tego, czy Polacy w tych kontrowersyjnych okolicznościach zdecydują się w ogóle pojawić na serwerze.

Już wczoraj współzałożyciel organizacji, Mateusz „Sówek” Kowalczyk, przyznał, że decyzję w tej kwestii podejmą sami zawodnicy. I właśnie to zrobili. – Rozmawialiśmy wewnątrz zespołu na temat decyzji Flashpointa i oto co ustaliliśmy: będziemy grać. Zawsze istnieje możliwość, że Valve zainterweniuje, ale jeżeli nie – rozegramy ten mecz, będziemy walczyć i postaramy się dostarczyć show, jakiego ta historia potrzebuje. To najlepsza konkluzja w kwestii tego, co działo się w minionych dniach. A jednocześnie da nam to wynik, który będzie możliwy do powszechnej akceptacji – ogłosił Kowalczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tym samym otrzymaliśmy potwierdzenie tego, że Anonymo i NIP faktycznie o godzinie 21:00 pojawią się na Mirage’u, by ostatecznie rozstrzygnąć kwestię zwycięstwa.

Sówek apeluje o koniec hejtu

Jednocześnie Sówek zwrócił się do społeczności, która z jednej strony wspierała Polaków, a z drugiej atakowała NIP. – Chciałbym prosić o zatrzymanie tej spirali nienawiści. Dosłownie. Przestańcie się nawzajem nienawidzić. Życie jest, jakie jest i często nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Werdykt Flashpointa jest wyjątkowy i wielu z nas uważa go za niesprawiedliwy, ale taka właśnie jest decyzja organizatora. Można było ją podjąć wcześniej, gdy zaoferowaliśmy możliwość rozegrania meczu BO1 w poniedziałek lub wtorek. Ale nie zrobiono tego. Pojawiło się wiele błędów ludzkich. […] Chciałbym móc opowiedzieć po kolei, co się wydarzyło, co powiedziano, jak nas potraktowano i gdzie według mnie popełniono błędy po obu stronach, ale nie zrobię tego i zamiast tego zostawię to wszystko za sobą. I proszę was wszystkich, byście zrobili to samo – stwierdził Kowalczyk

NIP to uwielbiana w Polsce marka, która w minionych latach często nawiązywała relacje z polską społecznością. Dzięki nim mieliśmy kogoś, komu mogliśmy kibicować na arenie międzynarodowej. Nie zmarnujmy tych wszystkich lat pracy z powodu impulsywnych decyzji, które zostały podjęte w napiętej sytuacji – zakończył swój wpis współzałożyciel Anonymo.

Spotkanie z udziałem Anonymo Esports i Ninjas in Pyjamas rozegrane zostanie dziś o godzinie 21:00. Zespoły spotkają się na Mirage’u, by wyłonić zwycięzcę. Ten będzie grał z FPX w górnej drabince, a przegrany podejmie HYENAS w jej dolnej części. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rumble League of Legends

Koniec Rumble'a i Morgany w dżungli? Znamy wstępny plan na patch 11.11 dla LoL-a

Trwające obecnie Mid-Season Invitational 2021 rozgrywane jest na patchu 11.9. Niemniej warto pamiętać, że na oficjalne serwery League of Legends zosta...