STS
fot. Ninjas in Pyjamas

NIP w finale górnej drabinki Flashpointa? Przed nami kolejne mecze

Po dwóch dniach spędzonych w drabince przegranych wracamy w górne rejony bracketu, bo to właśnie tu dwie ekipy już dziś postawią naprawdę poważny krok na drodze do mistrzostwa Flashpoint Season 3. Astralis nadal w czołówce? Szansę na postawienie takiego kroku wciąż ma Astralis. Co prawda duńska formacja nie zachwyca już tak, jak dawniej, ale mimo […]

Po dwóch dniach spędzonych w drabince przegranych wracamy w górne rejony bracketu, bo to właśnie tu dwie ekipy już dziś postawią naprawdę poważny krok na drodze do mistrzostwa Flashpoint Season 3.

Astralis nadal w czołówce?

Szansę na postawienie takiego kroku wciąż ma Astralis. Co prawda duńska formacja nie zachwyca już tak, jak dawniej, ale mimo to żmudnie przebija się przez kolejne szczeble drabinki – chociaż trzeba przyznać, że na razie owa drabinka specjalnie wymagająca nie była. Trudno przecież uznać będące w przebudowie OG oraz francuski miks Double Poney za rywali z najwyższej półki. Takim nie jest też mousesports, z którym podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena mierzyć się będą dziś. Wygląda więc na to, że piątka ze Skandynawii ma otwartą drogę do finiszu co najmniej w czołowej trójce, chyba że popularne Myszy nagle nas czymś zaskoczą. Aczkolwiek trudno na to liczyć w momencie, gdy rdzeń obecnego składu mouz ma na swoim koncie sześć kolejnych porażek z Astralis – są więc spore szanse, że już za chwilę liczba ta wzrośnie do siedmiu.

NIP wciąż niepokonany

Kilka godzin później na serwerze zameldują się też ulubieńcy polskiej publiczności, czyli Ninjas in Pyjamas. Podopieczni szwedzkiej organizacji jak dotychczas przeszli przez wszystkie etapy turnieju niepokonani, rozprawiając się zarówno Anonymo Esports (ekhm), jak i FPX. Nie ulega jednak wątpliwości, że to dopiero G2 Esports będzie pierwszym przeciwnikiem z naprawdę wysokiej półki. Francusko-bałkańska ekipa po długim okresie rozczarowująco przeciętnej gry wreszcie odżyła i odżył również Nikola „NiKo” Kovač. Bośniak to obecnie jeden z najlepszych graczy biorących udział we Flashpoincie, który w pojedynkę potrafi zapewnić triumf swojej ekipie za sprawą ważnych fragów zdobywanych z AWP. Także i w niedzielę oczy wszystkich zwrócone będą właśnie na niego, a także na jego vis-à-vis, czyli Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza.

Niedzielny harmonogram Flashpoint Season 3:

23 maja

3. runda drabinki wygranych

18:00 Astralis vs mousesports BO3
21:00 G2 Esports vs Ninjas in Pyjamas BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
DWG KIA MSI 2021 LoL

Mistrzowie świata kontra potęga Chin w finale MSI. Sprawdzamy ofertę STS-u

Ponad dwa tygodnie intensywnych rozgrywek, jedenaście zespołów i najlepsi gracze League of Legends na świecie. Mid-Season Invitational 2021 rozstrzygn...