STS
Ropz, mousesports
fot. ESL/Helena Kristiansson

Dziś poznamy pierwszego finalistę Flashpoint Season 3

Chociaż Anonymo Esports zakończyło już swoją przygodę z Flashpoint Season 3, to sam turniej nadal trwa. Co więcej, już dziś poznamy jego pierwszego finalistę, którego tylko krok będzie dzielić od głównej nagrody w postaci 17 tysięcy dolarów oraz 1,6 tysiąca punktów RMR. Komu miejsce w finale? Bezpośredni bój o pierwszy bilet do wielkiego finału stoczą G2 […]

Chociaż Anonymo Esports zakończyło już swoją przygodę z Flashpoint Season 3, to sam turniej nadal trwa. Co więcej, już dziś poznamy jego pierwszego finalistę, którego tylko krok będzie dzielić od głównej nagrody w postaci 17 tysięcy dolarów oraz 1,6 tysiąca punktów RMR.

Komu miejsce w finale?

Bezpośredni bój o pierwszy bilet do wielkiego finału stoczą G2 Esports oraz mousesports i już teraz możemy z całą stanowczością stwierdzić, że w obu wypadkach mowa o zaskoczeniu. Wszak G2 od czasu ostatnich roszad kadrowych miało ogromne problemy ze sprostaniem równie ogromnym oczekiwaniom i nawet niedawny dobry wynik podczas DreamHack Masters Spring 2021 nie wydawał się dostatecznym dowodem na to, że kryzys został zażegnany. Teraz jednak, gdy Nikola „NiKo” Kovač i spółka, mają już na swoim koncie triumfy nad Heroic czy też Ninjas in Pyjamas we Flashpoincie, można z dużą dozą pewności siebie przyznać, że ekipa faktycznie wyszła w końcu na prostą.

Nieco inaczej wyglądało to w przypadku popularnych Myszy, które miały za sobą w gruncie rzeczy rozczarowujący 2020 rok. W związku z tym na początku roku 2021 postawiono na małą kadrową rewolucję, która bardzo długo nie przynosiła efektów. Tak naprawdę dopiero teraz ekipa dowodzona przez Christophera „dextera” Nonga pokazała, że tkwi w niej potencjał pozwalający na pewien optymizm względem przyszłości. Pytanie jednak, czy mouz wystarczy sił, by rozprawić się z G2? To już w dużej mierze zależeć będzie od Davida „frozena” Čerňanskýego i Robina „ropza” Koola, czyli statystycznie dwóch najlepszych zawodników występujących we Flashpoincie.

NIP nadal w grze. Ale na jak długo?

W grze pozostają także Ninjas in Pyjamas, którzy wczoraj mimo problemów rozprawili się z BIG. Szwedzko-duński skład mimo przeciwności nadal pruje więc przed siebie, stawiając kolejne kroki na drodze do celu. Już teraz gracze NIP-u mogą być pewni finiszu w czołowej czwórce, ale czy stać ich będzie na coś więcej? Cóż, wydaje się, że może być o to trudno, bo kolejną przeszkodą na ich drodze będzie trzecia obecnie drużyna świata, Heroic. Na koniec warto też zwrócić uwagę na fakt, że w międzyczasie na serwerze zameldują się również Complexity Gaming i Sprout. A wszystko po to, by rozstrzygnąć, komu przypadnie w udziale dziesiąte miejsce i co za tym idzie potencjalne zaproszenie na kolejny turniej RMR.

Dzisiejszy harmonogram Flashpoint Season 3:

27 maja

Finał drabinki wygranych

18:00 mousesports vs G2 Esports BO3

Mecz o 10. miejsce

18:00 Complexity Gaming vs Sprout BO3

5. runda drabinki przegranych

21:00 Heroic vs Ninjas in Pyjamas BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HONORIS na IEM-ie? Zespół NEO i TaZa zaczyna walkę o awans

Udział Wisły All iN! Games Kraków w Intel Extreme Masters Katowice 2021 wzmógł apetyty polskich kibiców. Chętnie jeszcze raz obejrzelibyśmy jakikolwie...