STS
fot. instagram.com/devveking/

G2 i NIP powalczą o awans do finału Flashpoint Season 3

mousesports to pierwszy zespół, który zapewnił sobie miejsce w wielkim finale Flashpoint Season 3. Kto zgarnie drugi bilet? O tym dowiemy się dopiero dziś, gdy zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w decydującym meczu dolnej drabinki. NIP wciąż mknie przed siebie Nie ulega wątpliwości, że po zamieszaniu związanym z meczem z Anonymo Esports wielu kibiców życzyło Ninjas in […]

mousesports to pierwszy zespół, który zapewnił sobie miejsce w wielkim finale Flashpoint Season 3. Kto zgarnie drugi bilet? O tym dowiemy się dopiero dziś, gdy zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w decydującym meczu dolnej drabinki.

NIP wciąż mknie przed siebie

Nie ulega wątpliwości, że po zamieszaniu związanym z meczem z Anonymo Esports wielu kibiców życzyło Ninjas in Pyjams szybkiej eliminacji z turnieju. Nic takiego nie miało jednak miejsca – skandynawska formacja z zaledwie jedną porażką twardo parła przed siebie i już teraz może być pewna, że zakończy zmagania w czołowej trójce. Ba, Nicolai „dev1ce” Reedtz i spółka mogą finiszować nawet na pierwszej lokacie, ale aby tak się stało, muszą m.in. dziś rozprawić się z G2 Esports. A o tym, że może to być problematyczne, najlepiej niech świadczy fakt, że NIP podczas 3. sezonu Flashpointa już raz podejmował podopiecznych Damiena „maLeKa” Marcela i wówczas po zaciętym boju musiał uznać ich wyższość wynikiem 1:2. Zresztą, warto też pamiętać, że podczas trwającej imprezy przebudził się w końcu Nikola „NiKo” Kovač i to właśnie od niego w dużej mierze zależeć będzie, czy G2 ponownie pokona rywali i dostanie się do finału.

Francuskie starcie o 7. miejsce

Nim jednak kwestia drugiego biletu do finału się rozstrzygnie, czeka nas starcie o miejsce siódme. Na to chrapkę mają dwie francuskie formacje, tj. Team Vitality oraz Double Poney, które w minionych dniach miały już okazję mierzyć się ze sobą. Wówczas górą był nadsekwański miks, co wywołało oczywiście niemałą sensację. Pytanie tylko, czy taka sensacja jest możliwa także po raz drugi? Cóż, patrząc na ostatnie poczynania Vitality wydaje się całkiem prawdopodobna, bo popularne Pszczoły od czasu odejścia Cédrica „RpK” Guipouya bynajmniej nie zachwycają i nawet osoba Mathieu „ZywOo” Herbauta, najlepszego gracza dwóch ostatnich lat, niewiele w tej materii zmienia. Można więc spodziewać się, że francuskie Kuce łatwo się nie poddadzą i zrobią wszystko, by zasilić swoje konto o tak cenne tysiąc punktów RMR.

Dzisiejszy harmonogram Flashpoint Season 3:

28 maja

Mecz o 7. miejsce

18:00 Team Vitality vs Double Poney BO3

Finał drabinki przegranych

21:00 G2 Esports vs Ninjas in Pyjamas BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Good Game League na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 3 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruszają finały PLE. Kto zgarnie 50 tysięcy złotych i powalczy o BLAST Premier Fall?

Najbliższy weekend stać będzie pod znakiem Polskiej Ligi Esportowej. W trakcie kolejnych trzech dni poznamy bowiem nowego mistrza PGE Dywizji Mistrzow...