MAD DOG'S PACT dzięki wczorajszej wygranej z Izako Boars awansował do finału PGE Dywizji Mistrzowskiej i jest już o krok od obrony mistrzowskiego tytułu Polskiej Ligi Esportowej. Dawida "lunAtica" Cieślaka i spółkę od upragnionego sukcesu dzieli tylko jeden mecz, w którym zmierzą się oni z... no właśnie, z kim?

Dziś poznamy drugiego finalistę PLE

Tego jeszcze nie wiadomo, bo o wszystkim przesądzi dopiero finał dolnej drabinki, w którym naprzeciwko siebie staną Illuminar Gaming oraz wspomniane już Izako Boars. Gracze iHG, wspomagani przez Miłosza "mhL-a" Knasiaka, do rywalizacji przystąpią na pewno w dobrych humorach, bo w piątek wyrzucili za burtę obecnych mistrzów kraju, HONORIS. Spora w tym zasługa 19-letniego snajpera, który serwer opuszczał z aż 40 fragami na koncie. Także dziś to właśnie od jego dyspozycji w dużej mierze zależeć będzie, czy żegnający się powoli ze sobą skład stać będzie a jeszcze jeden sukces, czy też to Dziki Izaka, mimo niedawnych plotek o kadrowych przetasowaniach, będą w stanie podnieść się po wcześniejszym niepowodzeniu.  Cóż, łatwo na pewno nie będzie, ale na korzyść IB przemawia fakt, że zespół znowu jest w komplecie, bo po dłuższej przerwie do gry powrócił Michał "mono" Gabszewicz.

CZYTAJ TEŻ:
Polacy nadal w czołówce po czterech kolejkach. Przegląd wydarzeń w ESEA Premier

Club Brugge na IEM?

Ale nie samym PLE człowiek żyje. Wszak dziś przed niepowtarzalną szansą na awans na turniej Intel Extreme Masters staną Mateusz „matty” Kołodziejczyk i Mateusz „n0tice” Wolniak. Aby jednak Polacy mieli co świętować, ich Club Brugge eSports musi w ramach ESL National Championships Global Playoff rozprawić się ze Sprout. W akcji zobaczymy też Pawła "dychę" Dychę i Olka "hadesa" Miśkiewicza, których ENCE zacznie zmagania w fazie grupowej drugiej europejskiej odsłony Funspark ULTI 2021 od potyczki z Teamem Fiend. Nie można też zapomnieć o Pompa Teamie – po wczorajszej wygranej z Nexus Gaming zespół ten kontynuuje grę o European Development Championship Season 4 i tym razem podejmie akademię Teamu Spirit.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

29 maja
09:00 Pompa Team vs  Spirit Academy BO3 transmisja
10:00 Club Brugge eSports vs  Sprout BO3 transmisja
18:00 ENCE vs  Team Fiend BO3 transmisja
21:00 Izako Boars vs  Illuminar Gaming BO3 transmisja