STS
fot. Meulemans Benjamin/@benmlns

LDLC wygrywa ESL NCGP i zapewnia sobie bilet na IEM Cologne 2021

ESL National Championships Global Playoff dobiegło końca, niestety ostatecznie żaden z siedmiu polskich zawodników nie miał powodów do świętowania. Ani HONORIS, ani też Club Brugge eSports nie zgarnęły bowiem biletów na nadchodzące turnieje spod szyldu Intel Extreme Masters. Tę najcenniejszą przepustkę, prowadzącą do fazy play-in IEM Cologne 2021, które wszak odbędzie się na lanie, zgarnęło […]

ESL National Championships Global Playoff dobiegło końca, niestety ostatecznie żaden z siedmiu polskich zawodników nie miał powodów do świętowania. Ani HONORIS, ani też Club Brugge eSports nie zgarnęły bowiem biletów na nadchodzące turnieje spod szyldu Intel Extreme Masters.

Tę najcenniejszą przepustkę, prowadzącą do fazy play-in IEM Cologne 2021, które wszak odbędzie się na lanie, zgarnęło LDLC OL. Mistrzowie Francji w trakcie czterech dni ESL NCGP jako jedyni nie ponieśli porażki, a przecież ich drabinka była niezwykle wymagająca. Christophe „SIXER” Xia i jego koledzy przygodę z turniejem zaczęli od starcia z Movistar Riders, w kolejnej rundzie zaś napotkali Endpoint CeX, przyszło im więc zmierzyć się z formacjami z pogranicza trzeciej i czwartej dziesiątki rankingu HLTV. Z obu tych starć gracze znad Sekwany wyszli jednak zwycięsko i podobnie było w wielkim finale, w którym wynikiem 3:1 pokonali Sprout. Dzięki temu już 6 lipca zameldują się oni w Kolonii, by tam powalczyć o łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów.

Lista uczestników IEM Cologne 2021:


Turniej główny
Astralis FURIA Esports G2 Esports Gambit Esports
Heroic Team Liquid Natus Vincere Virtus.pro

Faza play-in
Complexity Gaming Evil Geniuses LDLC OL MIBR
Ninjas in Pyjamas Team One Renegades Team Spirit
Sprout ViCi Gaming ranking ESL ranking ESL
ranking ESL ranking ESL ranking ESL ranking ESL

Niemniej zawodnicy wspomnianego Sprout również mają powody do zadowolenia. Oni w pierwszej rundzie spotkań ograli Turków z Sangal Esports, potem zaś mierzyli się z Brugge. Niestety ekipa dwóch naszych rodaków, Mateusza „matty’ego” Kołodziejczyka oraz Mateusza „​n0tice’a” Wolniaka, nie stanowiła dla Niemców większego wyzwania i poległa wynikiem 0:2. Dopiero LDLC zatrzymało zwycięski pochód Josefa „faveNa” Baumanna i spółki, ale nie ma to większego znaczenia, bo oni bilet na turniej w ojczyźnie zdobyli już wcześniej jako zwycięzcy ESL Meisterschaft. A teraz dodatkowo wezmą też udział w ruszającym 3 czerwca IEM Summer 2021, które rozegrane zostanie w sieci i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę wynoszącą 250 tysięcy dolarów.

Lista uczestników IEM Summer 2021:

Astralis Complexity Gaming Evil Geniuses Extra Salt
Fnatic FPX G2 Esports Gambit Esports
Heroic Imperial Esports Ninjas in Pyjamas OG
Team Spirit Sprout Virtus.pro Team Vitality

Po więcej informacji na temat ESL National Championships Global Playoff zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatni taniec Illuminar – morelz i spółka wygrywają Polską Ligę Esportową!

Byli już gracze Illuminar Gaming z przytupem pożegnali się z organizacją! Zespół wspierany przez pełniącego rolę zmiennika Miłosza "mhL-a" Knasiaka za...