Oto jest ten dzień! Polskie derby na arenie międzynarodowej! No dobra, nie czekaliśmy może na taki mecz z wypiekami na twarzy, co nie zmienia faktu, że zawsze miło ogląda się polsko-polskie oficjalne pojedynki na poziomie np. ESEA Premier.

Polacy w akcji w ESEA Premier

Dziś na poziomie Premier wystąpią wszystkie cztery ekipy z Polski. Co więcej, dwie z nich, tj. x-kom AGO oraz Izako Boars, zmierzą się ze sobą bezpośrednio. Dla Dzików będzie to okazja, by sięgnąć po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, podczas gdy Jastrzębie postarają się utrzymać kontakt z przewodzącym grupie SINNERS Esports. Ponadto na serwerze zamelduje się też Anonymo Esports, które po dłuższej przerwie powróciło do ligowej rywalizacji i tym razem podejmie Endpoint CeX. Nie można też nie wspomnieć o trzecim zespole grupy A, Wiśle All iN! Games Kraków. Biała Gwiazda również poszuka szansy na powiększenie swojego dorobku, ale najpierw będzie musiała poradzić sobie z Nemigą Gaming.

CZYTAJ TEŻ:
morelz dołącza do TPT. „Od początku był na naszym celowniku”

Dywizja Profesjonalna PLE gra dalej

W międzyczasie odbędą się też półfinałowe pojedynki LOTTO Dywizji Profesjonalnej w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Najpierw do gry przystąpią triumfatorzy fazy zasadniczej M1 EDEN, którzy mierzyć się będą z Teamem ESCA Gaming, czyli wczorajszymi pogromcami Dr Pepper Teamu. Kilka godzin później zaś wspomagany przez nowy nabytek, Piotra "morelza" Taterkę, Tarczyński Protein Team zagra z PL123, które w ćwierćfinale niespodziewanie pokonało CLEANTmix. Stawką będzie oczywiście awans do wielkiego finału, którego uczestnicy wezmą udział w barażach o miejsce w PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE. Ponadto mistrz Dywizji Profesjonalnej będzie mógł przystąpić do zamkniętych eliminacji do European Development Championship Season 5.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

2 czerwca
18:00 M1 EDEN vs  Team ESCA Gaming BO3 transmisja
19:00 x-kom AGO vs  Izako Boars BO3 transmisja
19:00 Anonymo Esports vs  Endpoint CeX BO3 transmisja
19:00 Wisła All iN! vs  Nemiga Gaming BO3
21:00 Tarczyński Protein Team vs  PL123 BO3 transmisja