Jak na razie 37. sezon ESEA Premier zdecydowanie nie przebiega po myśli polskich ekip Counter-Strike'a, ale nic straconego. Faza zasadnicza nadal trwa i będzie jeszcze kilka okazji, by poprawić swój ligowy dorobek – dwie takie okazje nadarzą się np. dziś.

Anonymo ze Sprout po raz czwarty

To właśnie dziś w akcji zobaczymy reprezentantów Anonymo Esports, którzy ostatnie dwa spotkania przegrali. Efektem tego jest dopiero siódme miejsce w grupie B, aczkolwiek najbliższy rywal Polaków wcale nie wygląda lepiej. Sprout bowiem pochwalić się może dokładnie takim samym bilansem, na który składają się jedna wygrana oraz trzy porażki. Oba zespoły okupują więc dolne rejony tabeli, przez co stawka czwartkowego pojedynku rośnie, bo zwycięzca będzie miał szansę, by odbić się od dna. Co ciekawe, będzie to już czwarte bezpośrednie starcie Anonymo ze Sprout w tym roku – w trakcie poprzednich trzech dwukrotnie górą byli Niemcy, którzy m.in. pozbawili Polaków szansy na zajęcie 9. miejsca na Flashpoincie. Rodzimy skład z pewnością będzie miał więc powody, by się odegrać.

CZYTAJ TEŻ:
Anonymo bez porażki, PACT bez zwycięstwa. Wyniki polskiej grupy Spring Sweet Spring 3

Płynie Wisła, płynie

Do walki o kolejne punkty stanie także Wisła All iN! Games Kraków. Biała Gwiazda udanie rozpoczęła sezon, wygrywając dwa pierwsze mecze, potem jednak przydarzyły się jej aż trzy porażki z rzędu. Okazją, by przerwać tę mało chlubną passę, będzie pojedynek z ALTERNATE aTTaX, czyli niemiecką formacją, która wcale nie radzi sobie lepiej. Skład dowodzony przez doświadczonego Kevina "kRYSTALA" Amenda jak dotychczas tylko raz mógł cieszyć się ze zwycięstwa i wraz z Apeks zamyka tabelę grupy A. Nasi zachodni sąsiedzi rozpaczliwie potrzebują więc wygranej, ale bynajmniej nie będą faworytami. A jeżeli Krzysztof "Goofy" Górski ponownie, jak podczas niedawnego spotkania z forZe, odpali tryb bestii, to aTTaX raczej nie będą mieli czego na serwerze szukać.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

10 czerwca
16:00 Anonymo Esports vs  Sprout BO3 transmisja
19:00 Wisła All iN! vs  ALTERNATE aTTaX BO3 transmisja