STS
fot. Kinguin/Jeremi Śpiewak

Anonymo bez porażki, PACT bez zwycięstwa. Wyniki polskiej grupy Spring Sweet Spring 3

Anonymo Esports suchą stopą przeszło przez pierwszy dzień grupowych zmagań w ramach regionalnej fazy Spring Sweet Spring 3. Tym samym zespół Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego już teraz zapewnił sobie awans do Regional Swiss Stage.

Anonimowi środowe zmagania zaczęli od szybkiego triumfu nad mistrzami Polski z HONORIS. Całe spotkanie zamknęło się w dwóch mapach, w których trakcie podopieczni Roberta „msr-a” Pieńkowskiego zgarnęli zaledwie siedemnaście rund. O wiele większy opór Snaxowi i spółce postawiła za to Wisła All iN! Games Kraków, która mierzyła się nie tylko z przeciwnikami, ale również i technicznymi problemami. To z ich powodu na ostatniej mapie nieobecny był Kuba „Markoś” Markowski, którego awaryjnie zastąpił Mikołaj „mouz” Karolewski z Pompa Teamu. Doświadczony zawodnik nie pomógł jednak Białej Gwieździe w sięgnięciu po zwycięstwo i pierwsze miejsce w grupie, bo to Anonymo rzutem na taśmę zatriumfowało na decydującym Mirage’u 16:14.

CZYTAJ TEŻ:
PACT traci Sobola. „Potrzebny mi jest odpoczynek od gry drużynowej”

Powodów do radości nie ma za to w obozie MAD DOG’S PACT. Ekipa ta dopiero co straciła jedną ze swoich gwiazd, Kamila „Sobola” Sobolewskiego, i nadal nie znalazła jej następcy. W związku z tym podczas dzisiejszych starć wspomagał ją Łukasz „splawik” Jahns z PGE Turowa Zgorzelec. Być może to właśnie te kadrowe zawirowania sprawiły, że zawodnicy Vincenta „VinSa” Jozefiaka nie stanowili dla swoich rywali większego wyzwania. Najpierw bowiem PACT został gładko pokonany przez Wisłę All iN! Games Kraków, by następnie w meczu przegranych ulec HONORIS. W obu wypadkach starcia kończyły się wynikiem 2:0 na korzyść oponentów Jacka „MINISE’A” Jeziaka i jego kolegów, którzy zakończyli już swoją przygodę z trzecią odsłoną SSS.

Komplet środowych wyników oraz obecny układ tabeli prezentują się następująco:

# Drużyna Bilans spotkań Bilans rund +/- rundy Punkty
1. Anonymo Esports 2 – 0 87 – 62 +25 6
2. Wisła All iN! Games Kraków 1 – 1 77 – 71 +6 3
3. HONORIS 1 – 1 49 – 52 -3 3
4. MAD DOG’S PACT 0 – 2 36 – 64 -28 0

09:00 Wisła All iN! 2:0 MAD DOG’S PACT Inferno 16:9
Ancient 16:7
09:00 Anonymo Esports 2:0 HONORIS Inferno 16:7
Nuke 16:10
12:00 Wisła All iN! 1:2 Anonymo Esports Ancient 25:23
Nuke 6:16
Mirage 14:16
12:00 MAD DOG’S PACT 0:2 HONORIS Ancient 12:16
Nuke 8:16

To jeszcze nie koniec rywalizacji w polskiej grupie trzeciej odsłony Spring Sweet Spring. 11 czerwca o godzinie 15:00 odbędzie się bowiem decydujący mecz, w którym HONORIS i Wisła All iN! Games Kraków powalczą między sobą o drugie miejsce premiowane awansem.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

KT Rolster jedną z pierwszych południowokoreańskich organizacji ze składem Wild Rifta

Coraz to więcej organizacji esportowych zaczyna podpisywać drużyny w League of Legends: Wild Rift. Ostatnio na wymianę składu w mobilnej wersji LoL-a...