STS
fot. GG League/Maciej Kołek

MICHU vs najlepszy zespół świata. Wraca IEM Summer 2021

Po kilku dniach przerwy wracają emocje związane z Intel Extreme Masters Summer 2021. Walka o główną nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów wchodzi w decydującą fazę – wszak przed nami faza pucharowa, która rozpocznie się od ćwierćfinałów.

Trudna przeprawa przed MICHEM

W tych zobaczymy m.in. pojedynek z udziałem Evil Geniuses, czyli ekipy Michała „MICHA” Müllera. Polak i jego koledzy z przytupem zaczęli grupowe zmagania, pokonując zarówno Team Spirit, jak i Heroic. Zatrzymało ich dopiero OG, przez co nie udało im się wywalczyć bezpośredniego awansu do półfinału. I nie jest to dobra informacja, bo z tego też powodu podopieczni amerykańskiej organizacji będą musieli zmierzyć się dziś z samym Gambit Esports, czyli obecnie najlepszą drużyną świata. Piątka z Europy Wschodniej pierwszą połowę roku może zdecydowanie zaliczyć do udanych, bo przecież na jej konto wpadły triumfy w IEM Katowice 2021 oraz EPIC CIS League. Dodatkowo ma ona w swoich szeregach Dmitrya „sh1ro” Sokolova, który pod względem statystycznym jest jednym z najlepszych graczy w 2021 i także teraz jego postawa będzie kluczowa. Z kolei EG będzie musiało liczyć właśnie na MICHA oraz na drugi z nowych nabytków, Owena „oBo” Schlattera, bo to właśnie oni mogą pomóc ekipie w sprawieniu niespodzianki.

Przebudzone Vitality?

Niemniej to wszystko dopiero o godzinie 20:00, zaś ćwierćfinałową serię starć zainaugurują Team Vitality oraz Virtus.pro. W przypadku Francuzów być może trudno w to uwierzyć, ale dopiero drugi raz w tym roku udało im się dostać do czołowej szóstki dużej CS-owej imprezy. Nie pomagała nawet świetna jak zawsze dyspozycja Mathieu „ZywOo” Herbauta, bo kadrowe zawirowania odcisnęły swoje wyraźne piętno na postawie TV, który dopiero podczas IEM Summer zaczął przypominać ekipę, która sporą część 2020 spędziła w roli lidera rankingu HLTV. Pytanie, czy formę tę uda się utrzymać, bo Virtusi z pewnością bezwzględnie wykorzystają każdy błąd. Tym bardziej że z tyłu głowy mają oni fakt, iż skład znad Sekwany podczas zawodów pokonał już innego przedstawiciela sceny CIS, Gambit. A to oznacza, że VP muszą mieć się na baczności, jeżeli chcą po raz pierwszy od lutego zbliżyć się do podium.

Piątkowy harmonogram IEM Summer 2021:

11 czerwca

Ćwierćfinały

16:45 Team Vitality vs Virtus.pro BO3
20:00 Gambit Esports vs Evil Geniuses BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat IEM Summer 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

GuardiaN i seized znowu razem. Słowak wspomoże skład Trident Clanu

Ladislav "GuardiaN" Kovács i Denis "seized" Kostin przez cztery lata wspólnie reprezentowali barwy Natus Vincere. I chociaż w 2017 roku ich drogi roze...