Wczoraj rozegrane zostały ostatnie mecze fazy zasadniczej ESEA Premier Season 37. To oznacza, że znamy już wszystkich uczestników play-offów – niestety szansę na upragniony awans do ESL Pro League zachowały zaledwie jeden z czterech polskich składów.

Przed AGO niełatwy rywal

Mowa tutaj o x-komie AGO. Popularne Jastrzębie w minionych tygodniach poniosły zaledwie dwie porażki, dzięki czemu zakończyły grupowe zmagania na drugim miejscu w zbiorze B. Teoretycznie tak wysoka lokata powinna sprawić, że w drabince natrafią na łatwiejszego rywala, w praktyce okazało się jednak inaczej. Rodzima ekipa swoją przygodę z fazą pucharową zacznie bowiem od pojedynku z LDLC OL, czyli obecnie panującym mistrzem Francji, który niedawno mógł świętować awans na Intel Extreme Masters Cologne 2021. Możemy być więc pewni, że starcie z Christophe "SIXEREM" Xia i jego kolegami nie będzie należeć do łatwych. Zresztą w tym roku przekonało się już o tym samo AGO, które w lutym przegrało z formacją znad Sekwany wynikiem 1:2.

Liczne grono kandydatów do Pro Ligi

Warto jednak pamiętać, że nawet jeżeli Polacy przejdą pierwszego z oponentów, to nie będą jedynymi, którzy liczą na miejsce w Pro Lidze. Swoje ambicje z pewnością mają przecież też Rosjanie z forZe, którzy jako jedyni przeszli przez fazę grupową niepokonani i w 1. rundzie play-offów podejmą GamerLegion. Groźni będą również mierzący się z Teamem BLINK Czesi z SINNERS Esports. Ci od momentu przyjścia Tomáša "oskara" Šťastnego prezentują się naprawdę dobrze i wydają się gotowi na to, by postawić kolejny znaczący krok na drodze ku czołówce. A przecież na szybki powrót do elity liczy BIG, czyli dziewiąta obecnie drużyna świata – ona zmagania w drabince rozpocznie od starcia z Sangal Esports.

Pary pierwszej rundy play-offów ESEA Premier Season 37:

vs vs
SINNERS Esports Team BLINK x-kom AGO LDLC OL
vs vs
Sangal Esports BIG GamerLegion forZe

Faza pucharowa ESEA Premier Season 37 rozpocznie się 22 czerwca i potrwa sześć dni. Ostatecznie awans do ESL Pro League Season 14 uzyska tylko triumfator wielkiego finału. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.