Już wkrótce za oceanem rozpocznie się czwarta kolejka League of Legends Championship Series. W zeszłym tygodniu doszło do dużych zmian na szczycie tabeli i na prowadzenie wyszedł TSM. Zaraz za ekipą Tristana "PowerOfEvil" Schrage'a uplasowało się natomiast odświeżone 100 Thieves. Team Liquid będzie miało nie lada wyzwanie, ponieważ będzie grało w osłabieniu. Leśnik tej formacji nie będzie w stanie zagrać ze względu na problemy zdrowotne.

Czy TSM skorzystało z roszad w Cloud9 i Teamie Liquid?

Podopieczni Sørena "Bjergsena" Bjerga mają się z czego cieszyć. Ostatnią kolejkę zakończyli z rezultatem 3-0 i zajmują teraz pierwszą lokatę w LCS. Wiele osób jednak zarzuca tej drużynie, że po prostu wykorzystała dziwne zmiany w składach Cloud9 i Teamu Liquid. PowerOfEvil wyśmiewa te pogłoski. – To bardzo naiwne podejście. Graliśmy z TL, kiedy miało jeszcze Alphariego w składzie. Gdy wygraliśmy z Cloud9, mieli już za sobą parę gier z K1ngiem – wyjaśnia Niemiec.

I faktycznie, w bezpośrednich starciach mogło to mieć znikomy wpływ. Nie da się jednak ukryć, że pikująca forma obu ekip też jest korzystna zarówno dla TSM-u, jak i 100 Thieves. – Jest wiele rzeczy, które musimy poprawić. Myślę, że zasługujemy na dobry start, ale nie ma wątpliwości, że słaba gra niektórych drużyn nam pomaga – dodaje zawodnik. Team Liquid będzie musiał zmierzyć się w osłabieniu z zespołem Bjergsena w sobotę o północy. Roszady w składzie, zmiany w sztabie szkoleniowym oraz choroba Lucasa "Santorina" Kilmera z pewnością jest na rękę obecnym liderom.

Złodzieje podejmą Chmury w pojedynku na szczycie LCS

Kolejnym emocjonującym starciem będzie z pewnością mecz pomiędzy 100 Thieves oraz Cloud9. Złodzieje po podpisaniu Felixa "Abbedagge" Brauna oraz Boka "Reapereda" Han-gyu wyglądają o wiele lepiej, niż podczas wiosny. Jeśli chcą podtrzymać drugą lokatę lub nawet wyprzedzić podopiecznych Bjergsena, muszą powalczyć o wygraną w tym pojedynku. Nie będzie to z pewnością łatwe, bo do obrońców tytułu powraca Jesper "Zven" Svenningsen. To może dostarczyć Chmurom dawki pewności siebie, którą mogły stracić po poprzednim weekendzie, w którym zaliczyli tragiczny rezultat 0-3.

CLG było z kolei w zupełnie innej sytuacji. Zespół ten jest obecnie w ogonie klasyfikacji i mało kto już oczekuje od niego awansu do play-offów. Zawodnicy w niebiesko-czarnych trykotach zaskoczyli jednak i wygrali wszystkie trzy spotkania, w tym z 100 Thieves. Początek złapania formy czy też zwykłe szczęście? O tym przekonamy się już w nadchodzącej kolejce. Przed CLG niezwykle trudny, ale też bardzo ważny weekend. Zmierzy się z Teamem Liquid, Immortals oraz Cloud9. Już wkrótce dowiemy się, czy Mads "Broxah" Brock-Pedersen i spółka jest w stanie powtórzyć swój wyczyn lub chociażby wyrwać punkty topowym zespołom.

Harmonogram czwartej kolejki LCS 2021 Summer:

Sobota, 25 czerwca
00:00 Evil Geniuses vs Team Liquid BO1
01:00 100 Thieves vs Dignitas BO1
02:00 Cloud9 vs Golden Guardians BO1
03:00 Immortals vs CLG BO1
04:00 TSM tsm logo vs FlyQuest BO1
23:00 Team Liquid vs CLG BO1
Niedziela, 26 czerwca
00:00 FlyQuest vs Dignitas BO1
01:00 100 Thieves vs Cloud9 BO1
02:00 Evil Geniuses vs tsm logo TSM BO1
03:00 Golden Guardians vs Immortals BO1
22:00 Dignitas vs Evil Geniuses BO1
23:00 Immortals vs 100 Thieves BO1
Poniedziałek, 27 czerwca
00:00 TSM tsm logo vs Team Liquid BO1
01:00 FlyQuest vs Golden Guardians BO1
02:00 CLG vs Cloud9 BO1

Wszystkie spotkania LCS będziecie mogli obejrzeć na oficjalnych kanałach na Twitchu oraz w serwisie YouTube.