STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

NBK przechodzi na VALORANTA. „CS dał mi wszystko”

Ta wieść spadła na nas jak grom z jasnego nieba! Nathan „NBK” Schmitt kończy karierę w Counter-Strike’u, by spróbować sił w VALORANCIE. Legenda francuskiej i światowej sceny CS:GO ogłosiła dziś swoją decyzję na Twitterze. Koniec pewnej epoki NBK był aktywny w CS:GO w zasadzie od samego początku. Swoją karierę zaczynał w 2009 grając w Source’a, […]

Ta wieść spadła na nas jak grom z jasnego nieba! Nathan „NBK” Schmitt kończy karierę w Counter-Strike’u, by spróbować sił w VALORANCIE. Legenda francuskiej i światowej sceny CS:GO ogłosiła dziś swoją decyzję na Twitterze.

Koniec pewnej epoki

NBK był aktywny w CS:GO w zasadzie od samego początku. Swoją karierę zaczynał w 2009 grając w Source’a, a w 2012 roku przebranżowił się na Global Offensive w barwach VeryGames. Przez prawie całą swoją karierę był gwiazdą francuskiej sceny. Największe sukcesy święcił w barwach Teamu LDLC oraz Teamu EnVyUs – z obiema drużynami udało mu się wygrać Majora (DreamHack Winter 2014 oraz DreamHack Cluj-Napoca w 2015). Ostatnie miesiące swojej kariery spędził na ławce w OG Esports, oraz udzielając się w projekcie DBL PONEY.

Teraz będzie miał okazję poszukać nowych wyzwań, otwierając zupełnie inny rozdział swojej esportowej drogi.

Schmitt ogłosił decyzję w 40-sekundowym filmie wrzuconym na Twittera. – Zrobiłem już wszystko, od lokalnych lanów po wygrywanie Majorów. Szlifowałem swoje umiejętności i siedziałem na szczycie świata Przeżyłem wielkie rozczarowania i najlepsze turniejowe zwycięstwa. Counter-Strike dał mi wszystko i poświęciłem mu swoje życie. Ale wspomnienia są stworzone po to, by pozostać w przeszłości – mówił NBK.

Francuski weteran tym samym idzie w ślady Adila „ScreaMa” Benrlitoma, Eliasa „Jammpiego” Olkkonena czy Spencera „Hiko” Martina, którzy niegdyś również porzucili CS:GO na rzecz FPS-a Riot Games. Póki co nie wiemy, w barwach jakiej organizacji zagra NBK, dlatego też będziemy z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych ogłoszeń związanych z transferem francuskiego zawodnika.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowy uczestnik LEC! Schalke sprzedało slota za 26,5 mln euro

Mamy już oficjalne potwierdzenie plotek dotyczących sprzedaży slota w League of Legends European Championship przez FC Schalke 04 Esports. Tak jak wcz...