Powoli zbliża się koniec letniej edycji League of Legends Championship Series. Co prawda do jej zwieńczenia pozostały jeszcze trzy kolejki, aczkolwiek przy tegorocznym formacie, który łączy wyniki faz zasadniczych spring i summer splitu, już dziś możemy mówić o pewniakach na play-offy. Miejsce w nich zapewniło sobie już pięć ekip, a pozostała połowa stawki nadal o nie walczy. Bardzo możliwe, że niektóre zespoły zaklepią sobie miejsca w kolejnym etapie rozgrywek już w najbliższy weekend.

Wyścig o play-offy trwa

Jedną z takich drużyn może być Dignitas. Zaqueri "apgromoo" Black i spółka przy kilku wygranych i potknięciach formacji z dołu tabeli może już na dniach odetchnąć z ulgą. Chociaż o takie potknięcia może być niełatwo, bowiem zarówno FlyQuest, jak i Golden Guardians mogą zaliczyć poprzednią kolejkę do udanych. Wówczas ekipy te wygrały kolejno trzy i dwie gry. To było zapewne efektem zmian w składzie. W ostatnich dniach zdecydował się na nie również inny zespół z LCS – CLG. Czyżby to miało sprawić, że niegdyś czołowa organizacja w Ameryce Północnej odbije się od dna? Wydaje się to wciąż mało prawdopodobne, ale nadzieja umiera ostatnia.

CZYTAJ TEŻ:
CLG znalazło jeden prosty sposób, by zrazić do siebie wszystkich [ZOBACZ JAK]

Masa ciekawych meczów z udziałem czołówki LCS

Równie ciekawe będą pojedynki ekip z górnej części tabeli, bowiem toczą one bój o jak najlepsze rozstawienie w drabince play-offów. W ten weekend dojdzie między innymi do starcia trzeciego w klasyfikacji Teamu Liquid z liderem w postaci 100 Thieves. To nie koniec ekscytujących meczów, jako że Konie zmierzą się jeszcze na przykład z TSM-em. Patrząc na to, jaki ścisk panuje w czołowej piątce, warto śledzić te spotkania, bowiem mogą one doprowadzić do kolejnych przetasowań w tabeli.

Harmonogram siódmej kolejki LCS 2021 Summer:

Sobota, 16 lipca
00:00 Immortals vs Cloud9 BO1
01:00 FlyQuest vs tsm logo TSM BO1
02:00 Dignitas vs 100 Thieves BO1
03:00 Team Liquid vs CLG BO1
04:00 Golden Guardians vs Evil Geniuses BO1
23:00 CLG vs Cloud9 BO1
Niedziela, 17 lipca
00:00 Team Liquid vs 100 Thieves BO1
01:00 TSM tsm logo vs Immortals BO1
02:00 Dignitas vs Golden Guardians BO1
03:00 FlyQuest vs Evil Geniuses BO1
22:00 Immortals vs CLG BO1
23:00 TSM tsm logo vs Team Liquid BO1
Poniedziałek, 18 lipca
00:00 Dignitas vs Evil Geniuses BO1
01:00 FlyQuest vs 100 Thieves BO1
02:00 Golden Guardians vs Cloud9 BO1

Wszystkie spotkania LCS będziecie mogli obejrzeć na oficjalnych kanałach na Twitchu oraz w serwisie YouTube.