STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Powtórka z 2020 z Katowic. NAVI i G2 zawalczą o triumf w IEM Cologne 2021

1 marca 2020 Natus Vincere oraz G2 Esports spotkały się ze sobą w wielkim finale Intel Extreme Masters Katowice 2020. Potem scena esportowa w Counter-Strike’u na długi czas przeniosła się do Internetu z powodu pandemii, ale w końcu po półtora roku udało się zorganizować kolejnego lana. I co? Otóż w decydującym meczu IEM Cologne 2021 […]

1 marca 2020 Natus Vincere oraz G2 Esports spotkały się ze sobą w wielkim finale Intel Extreme Masters Katowice 2020. Potem scena esportowa w Counter-Strike’u na długi czas przeniosła się do Internetu z powodu pandemii, ale w końcu po półtora roku udało się zorganizować kolejnego lana. I co? Otóż w decydującym meczu IEM Cologne 2021 zmierzą się ze sobą… Natus Vincere oraz G2 Esports.


Wszystko o IEM Cologne 2021:


Czy s1mple poprowadzi NAVI do zwycięstwa?

NAVI od samego początku kolońskiej imprezy prezentowało wysoką formę, a przecież nie trafiało wcale na łatwych rywali. Team Vitality, Astralis, FaZe Clan – z tymi wszystkimi formacjami gracze z Europy Wschodniej musieli sobie poradzić. I radzili sobie naprawdę dobrze, aczkolwiek nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że spora w tym zasługa Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva. Ukrainiec podczas IEM-a wygląda fantastycznie i już teraz można powiedzieć, że niezależnie od wyniku finałowego meczu to właśnie on zgarnie nagrodę dla MVP imprezy. Wystarczy wspomnieć, że 23-latek na 11 mapach, na których dane mu było wystąpić, wypracował rating wynoszący aż 1,56! To kosmiczny wynik, bo drugi najlepszy pod tym względem Abdul „degster” Gasanov z Teamu Spirit dobił do poziomu „zaledwie” 1,34. Jeżeli więc s1mple i dziś będzie w formie, to w teorii Natus Vincere nie powinno martwić się o przyszłość mistrzowskiego tytułu.

Podobnie uważają też eksperci STS-u, rodzimego bukmachera. Wszak jeżeli postawimy na zwycięstwo NAVI, a drużyna z regionu CIS faktycznie wygra wielki finał IEM Cologne, to my pomnożymy nasz wkład o 1,45. Z kolei triumf G2 Esports wyceniony został na 2,76. Jak jednak zostało wspomniane, kluczowa będzie tutaj postawa Kostylieva, którą również możemy spróbować przewidzieć. Kurs na to, że Ukrainiec na którejś z trzech pierwszych z potencjalnych pięciu map nie przekroczy bariery 23 fragów, wynosi 1,98. Niemniej jeżeli dokona on tego, a my obstawimy takie wydarzenie, to za każde postawione na to 100 zł otrzymamy 172 zł.

Przy okazji będzie można skorzystać z akcji BEZPIECZNE 50 PLN LIVE. Wystarczy obstawić co najmniej dwa kupony LIVE za minimum 25 zł z co najmniej jednym zdarzeniem na IEM Cologne. Jeżeli jeden z kuponów okaże się przegrany, to i tak otrzymamy zwrot połowy stawki do maksymalnej kwoty 50 zł.


Więcej informacji na temat akcji znaleźć można po naciśnięciu na poniższy baner:


Duet Kovač & Kovač

Sam s1mple może jednak nie dać rady, jeżeli G2 Esports pokaże nam to, czym już podczas kolońskiego IEM-a zachwycało. Złożony z zawodników z Bałkanów oraz Francji skład również musiał się przecież sporo napocić, by dotrzeć do tego miejsca, w którym znajduje się dziś. A w międzyczasie pozostawił w pokonanym polu mousesports, Astralis czy też wreszcie liderów światowego rankingu i głównych faworytów, czyli Gambit Esports. Już teraz więc Samuraje osiągnęli ogromny sukces, bo po raz pierwszy w tym roku udało im się dotrzeć do czołowej dwójki jakiegokolwiek turnieju. Ale przecież apetyt rośnie w miarę jedzenia i dziś G2 celować będzie wyłącznie w zwycięstwo. I ma argumenty, by o nim myśleć – dwa argumenty w osobach kuzynów, Nikoli „NiKo” Kovača oraz Nemanji „huNtera-” Kovača. To właśnie ten duet w trakcie minionych dni niósł zespół po kolejnych szczeblach drabinki.

Tak więc NAVI ma s1mple, a G2 ma duet Kovač & Kovač. Każda z ekip ma kogoś, kto w kluczowym momencie może odmienić losy rywalizacji. Obie one również podczas IEM Cologne 2021 nie poznały jeszcze smaku porażki, wygrywając wszystkie dotychczasowe mecze. Nie ulega więc wątpliwości, że naprawdę czeka nas pojedynek dwóch najlepszych drużyn uczestniczących w zawodach. Półtora roku temu w Katowicach to Natus Vincere było górą i podobne rozstrzygnięcie dziś nie byłoby niespodzianką. I chociaż wiele się od tego czasu zmieniło, to nawet w erze online G2 Esports miało ogromne problemy z pokonaniem rywali z regionu CIS. Ale kiedy, jak nie dziś, gdy na szali leży 400 tysięcy dolarów oraz szansa na pierwszy w 2021 roku lanowy tytuł?

Niedzielny harmonogram IEM Cologne 2021:

18 lipca

Finał

16:00 G2 Esports vs Natus Vincere BO5

Finał pomiędzy G2 Esports a Natus Vincere wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Cologne 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu tutaj.

Artykuł sponsorowany

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Siedmiu Polaków o krok od awansu do European Development Championship Season 5

Przed nami ostatni dzień zamkniętych eliminacji do European Development Championship Season 5. W grze o awans pozostały tylko cztery najlepsze formacj...