STS
fot. ESL

Milion dolarów na wyciągnięcie ręki. NAVI o krok od zwycięstwa w Intel Grand Slam

Zakończone wczoraj Intel Extreme Masters Cologne 2021 było kolejnym turniejem zaliczanym do trzeciej odsłony cyklu Intel Grand Slam. A to oznacza, że Natus Vincere wygrywając wczoraj w Kolonii postawiło znaczący krok na drodze do końcowego triumfu w IGS. NAVI na ostatniej prostej po milion dolarów Jeszcze przed kolońskim IEM-em Oleksandr „s1mple” Kostyliev i spółka mieli […]

Zakończone wczoraj Intel Extreme Masters Cologne 2021 było kolejnym turniejem zaliczanym do trzeciej odsłony cyklu Intel Grand Slam. A to oznacza, że Natus Vincere wygrywając wczoraj w Kolonii postawiło znaczący krok na drodze do końcowego triumfu w IGS.

NAVI na ostatniej prostej po milion dolarów

Jeszcze przed kolońskim IEM-em Oleksandr „s1mple” Kostyliev i spółka mieli na swoim koncie dwie wygrane w ramach Wielkiego Szlema – chodzi tutaj o IEM Katowice 2020 oraz DreamHack Masters Spring 2021. Teraz doszły do tego również zawody w Kolonii, które, podobnie jak impreza w Katowicach, mają status ESL Pro Tour Championship. A to oznacza, że sukces tylko w jednych tego typu zawodach pozwala znacznie skrócić drogę do zwycięstwa w całym IGS. I tak NAVI potrzebuje jeszcze tylko triumfu, by zgarnąć nagrodę w postaci miliona dolarów. By po niego sięgnąć, będzie mieć aż trzy szanse, z czego pierwsza nadarzy się już podczas ESL Pro League Season 14. Kolejne dwie to natomiast IEM Fall oraz IEM Winter.

Oczywiście inni rywale nie będą czekać bezczynnie i spróbują powstrzymać s1mple’a i jego kolegów. Szczególnie zależeć powinno na tym graczom Gambit Esports, bo to oni zajmują w Grand Slamie drugie miejsce z mistrzowskimi tytułami IEM Katowice 2021 i IEM Summer 2021 na koncie. W tym miejscu warto też wspomnieć, że każda ekipa, która w trakcie kolejnych trzech turniejów zmierzy się z Natus Vincere w wielkim finale i wygra, otrzyma bonus w wysokości 100 tysięcy dolarów. To dodatkowa nagroda za powstrzymanie zespołu będącego o krok od sukcesu w Intel Grand Slam.

Wielki Szlem trwa

Jak już zostało wspomniane, kolejnym turniejem w ramach Intel Grand Slam, będzie ESL Pro League Season 14, która rozegrana zostanie między 16 sierpnia a 12 września. Między 28 września a 10 października odbędzie się natomiast IEM Fall 2021, podczas gdy IEM Winter 2021 będzie mieć miejsce od 2 do 12 grudnia. Podczas pierwszej imprezy do wygrania będzie łącznie 750 tysięcy dolarów, podczas gdy dwie kolejne zaoferują łączne pule nagród wynoszące po 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Problemy zdrowotne ardiisa. Łotysz ustępuje ze składu Heretics

Team Heretics dopiero co przeprowadził szeroko zakrojoną rewolucję kadrową, a tymczasem teraz doszło w jego szeregach do kolejnej zmiany. Na ławce rez...