STS
Fot. AGO ROGUE

Ultraliga: Mistrz vs wicemistrz Polski wtorkowym hitem

Po siedmiu ekscytujących tygodniach rozgrywek spod szyldu Ultraligi, nadszedł czas zakończenia fazy zasadniczej. To będzie miało miejsce już jutro, a dziś tradycyjnie zobaczymy cztery rozgrywki w ramach mistrzostw Polski w League of Legends. Końcówka tego etapu nie oznacza jednak, że najbliższe osiem spotkań będzie nudnych. Wręcz przeciwnie. W kwestii awansu do play-offów i finalnych miejsc […]

Po siedmiu ekscytujących tygodniach rozgrywek spod szyldu Ultraligi, nadszedł czas zakończenia fazy zasadniczej. To będzie miało miejsce już jutro, a dziś tradycyjnie zobaczymy cztery rozgrywki w ramach mistrzostw Polski w League of Legends. Końcówka tego etapu nie oznacza jednak, że najbliższe osiem spotkań będzie nudnych. Wręcz przeciwnie. W kwestii awansu do play-offów i finalnych miejsc w klasyfikacji nadal jest sporo do wyjaśnienia.


Wszystko o Ultralidze:


RGO vs K1CK po raz kolejny

Na samą inaugurację dzisiejszych gier zobaczymy zawodników Illuminar Gaming podejmujących Team ESCA Gaming. Kameleony nie mogą zabrać AGO ROGUE fotelu lidera, a szanse na stracenie przez nie drugiego miejsca są naprawdę niewielkie. Nie oznacza to jednak, że można spocząć na laurach, tym bardziej że gracze spod szyldu Oka walczą o utrzymanie w top 3. Bezpośredni oponenci w tym wyścigu, K1CK oraz PDW, są tylko jeden punkt za IHG, więc wygrana Dominika „Zamulka” Bieli i spółki uspokoi (przynajmniej na parę godzin) fanów organizacji.

Jeżeli jednak szukacie spokoju i czegoś wyciszającego do poduszki, to zdecydowanie odradzamy dzisiejsze zmagania w Ultralidze. W drugim meczu dnia na serwerze zobaczymy rewanż ostatniego finału mistrzostw Polski – AGO ROGUE stanie w szranki z K1CK. Na początku szóstego sezonu rodzimej ligi to akademia Łotrzyków w dosyć dominującym stylu zgarnęła zwycięstwo. Czy historia powtórzy się także dziś? Z drugiej strony, podopieczni portugalskiej organizacji mają tendencję do rozpędzania się im bliżej play-offów i już zaczęli to robić. Jednego możemy być pewni: mecz ten na pewno zapewni emocje.

CZYTAJ TEŻ:
Wielka obrona IHG, ostatni zryw KNF i wygrana przez… porażkę? Co skrywa foldy sheet Ultraligi?

Czy PDW dopełni formalności?

W trzeciej rozgrywce odrobinę zwolnimy, wszak na Summoner’s Rifcie pojawią się reprezentanci Komil&Friends oraz Gentlemen’s Gaming. Czy obie formacje mają o co grać? Dżentelmeni niezbyt, a Przyjaciele Komila wciąż są w grze o miejsce w play-offach. Żeby jednak je otrzymać, potrzebują dwóch porażek K1CK albo PDW, co nie brzmi zbyt realistycznie, ale jak to mówią – w League of Legends wszystko jest możliwe.

Zawodnicy PDW mają w tym tygodniu dwa teoretycznie łatwe zadania – pokonać devils.one i KnF. Do wykonania pierwszego przystąpią dzisiaj i – nie ukrywajmy – jeżeli mu nie sprostają, to będzie to sensacja. Diabły zajmują ostatnie miejsce w tabeli i nie jest to bynajmniej dziełem przypadku, a ich miernej dyspozycji. Co więcej, samo PDW jedną wygraną przypieczętuje swoje miejsce w play-offach, więc raczej nie ulega wątpliwości, że postara się o to już dziś.

Harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

Wtorek, 20 lipca
17:30 Illuminar Gaming vs Team ESCA Gaming BO1
18:30 K1CK vs AGO ROGUE BO1
19:30 Komil&Friends vs Gentlemen’s Gaming BO1
20:30 PDW vs devils.one BO1

Start dzisiejszych rozgrywek już o 17:30. Transmisja rozpocznie się pół godziny wcześniej i będzie dostępna na kanałach Polsat Games w serwisie TwitchYouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji dotyczących szóstego sezonu zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NAVI wraca na szczyt rankingu HLTV

Intel Extreme Masters Cologne 2021 dobiegło końca, z czystym sumieniem możemy więc spojrzeć na to, co wydarzyło się w rankingu HLTV. A wydarzyło się n...