STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

Brytyjskie posiłki zasilą skład CS:GO we Fnatic?

Fnatic to jedna z organizacji, która postanowiła poświęcić przerwę wakacyjną na przewietrzenie swojego składu. I owo wietrzenie ma być naprawdę konkretne, bo wygląda na to, że po raz pierwszy historii swojego pobytu na scenie CS:GO porzuci kierunek szwedzki.

Szwecja – od sukcesów do kryzysu

Dotychczas wszyscy gracze, którzy byli zatrudniani przez pomarańczowo-czarnych, pochodzili właśnie ze Szwecji. To właśnie ta nacja dała formacji największe sukcesy, takie jak m.in. trzy triumfy na Majorze oraz szereg wielu innych, prestiżowych trofeów. To już jednak przeszłość, bo ostatnie lata są dla Fnatic zdecydowanie chude, dlatego też zdecydowano się na kadrową rewolucję. Od kilku tygodni wiemy już, że dłużej funkcji prowadzącego sprawować nie będzie Maikil „Golden” Selim, ale jakby tego było mało, poza drużyną znalazła się również żywa legenda organizacji, Jesper „JW” Wecksell. Zmiany są więc duże, ale bez wątpienia konieczne.

Brytyjczycy lekarstwem na problemy?

Co więc dalej? Jak twierdzi Guillaume „neL” Canelo z seriwus 1pv, Fnatic zamierza wrócić do korzeni i zaangażować dwóch graczy z kraju, w którym aktualnie mieści się siedziba główna organizacji, czyli z Wielkiej Brytanii. W związku z tym rozpoczęto rozmowy z Alexem „ALEXEM” McMeekinem i Williamem „meziim” Merrimanem, którzy w przeszłości mieli już okazję wspólnie występować pod banderą Cloud9. Gdy jednak Amerykanie wycofali się ze wspierania Counter-Strike’a, ich drogi rozeszły się. W przypadku 25-latka plotkowano nawet, że może przenieść się na scenę VALORANTA, podczas gdy o trzy lata młodszy rodak pozostał przy CS-ie i trzy miesiące temu zasilił szeregi Endpoint CeX. Niemniej teraz wygląda na to, że obaj oni już niedługo przyodzieją się w legendarny czarny trykot z pomarańczowym logiem.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład zespołu CS:GO we Fnatic będzie wyglądać tak:

  • Freddy „KRIMZ” Johansson
  • Ludvig „Brollan” Brolin
  • Jack „⁠Jackinho” Ström Mattsson
  • Alex „ALEX” McMeekin
  • William „mezii” Merriman
  • Andreas „⁠Samuelsson⁠” Samuelsson – trener
  • Maikil „Golden” Selim – rezerwowy
  • Jesper „JW” Wecksell – rezerwowy
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szwedzki rząd może zmienić przepisy, by nie stracić Majora CS:GO

Wygląda na to, że czarny scenariusz się nie spełni i najbliższy Major CS:GO ostatecznie, tak jak zakładano, odbędzie się w Szwecji. Zapowiedź takiego...