STS
fot. Tarczyński Protein Team

Ogromne zmiany w TPT. Organizacja rozstaje się ze swoim składem CS:GO

Zmian dokonują nie tylko zagraniczne organizacje, ale również i te działające w Polsce. Dziś np. zakończenie współpracy ze swoim dotychczasowym składem Counter-Strike’a ogłosił Tarczyński Protein Team. I bynajmniej trudno uznać to za zaskoczenie. „Zmiany są konieczne” TPT na scenie CS:GO pojawiło się w lutym tego roku i w trakcie kolejnych miesięcy rywalizowało zarówno w ESL […]

Zmian dokonują nie tylko zagraniczne organizacje, ale również i te działające w Polsce. Dziś np. zakończenie współpracy ze swoim dotychczasowym składem Counter-Strike’a ogłosił Tarczyński Protein Team. I bynajmniej trudno uznać to za zaskoczenie.

„Zmiany są konieczne”

TPT na scenie CS:GO pojawiło się w lutym tego roku i w trakcie kolejnych miesięcy rywalizowało zarówno w ESL Mistrzostwach Polski i Polskiej Lidze Esportowej, jak i w ligowych rozgrywkach ESEA. Nigdzie jednak nie odniosło wielkich sukcesów, a na dodatek trawione było kadrowymi roszadami. Co ciekawe, do ostatniej z nich doszło niespełna dwa miesiące temu, gdy ekipę zasilił Piotr „morelz” Taterka, ale nie przyniósł on poprawy wyników. – Po dokonaniu analizy obecnej sytuacji i rozmowie z zawodnikami zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zasadniczych korekt. Biorąc pod uwagę nasze ambicje marketingowe i wyzwania sportowe doszliśmy do wniosku, że zmiany są konieczne, ponieważ głęboko wierzymy, że dadzą nowy impuls i pozwolą uzyskiwać lepsze rezultaty niż te uzyskiwane do tej pory – przyznał w opublikowanym oświadczeniu Piotr Chojnowski, General Director w Cyberwolves.

Nowy trener już za chwilę

Mimo to Tarczyński bynajmniej nie zamierza wycofywać się z prowadzenia własnej organizacji i już teraz zapewniono, że w najbliższych dniach poznamy nazwisko nowego trenera, który ma pomóc w odbudowie formacji. – Będzie to doświadczona osoba. Doskonale zna nowych zawodników, których zaprosiliśmy do składu. Jesteśmy przekonani, że świeże spojrzenie i pozytywne nastawienie chłopaków przyniesie rezultaty, jakich oczekujemy zarówno my jak i nasi partnerzy biznesowi – zapewnił Chojnowski. A kim będą owi zawodnicy? Tego jeszcze nie wiemy, aczkolwiek w tym miejscu warto przypomnieć, że podczas niedawnych zamkniętych eliminacji do European Development Championship Season 5 barw organizacji bronili gracze związani wcześniej z M1 EDEN. Niewykluczone więc, że to na nich zdecydowali się postawić włodarze, aczkolwiek na rozwiązanie tej zagadki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Ostatni skład Tarczyński Protein Teamu prezentował się następująco:

  • Jakub „Vanq” Brzezik
  • Kacper „Killkapi” Wierzewski
  • Piotr „nawrot” Nawrocki
  • Jakub „g1elek” Geliński
  • Piotr „morelz” Taterka
  • Jakub „inwood” Salwa – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Grabbz, G2, Worlds 2020

GrabbZ bez kompleksów względem LCK. "Boję się najlepszych ekip z LPL"

Każdej z drużyn rywalizującej w ramach League of Legends European Championship pozostało do rozegrania zaledwie pięć gier. Walka o miejsce w play-offa...