STS
mantuu OG
fot. ESL/Stephanie Lieske

Zaproszenia rozesłane, lista uczestników ESL Pro League Season 14 zamknięta

Tuż przed rozpoczęciem weekend poznaliśmy ostateczny kształt listy uczestników ESL Pro League Season 14. To właśnie dziś organizatorzy rozesłali bowiem siedem zaproszeń na podstawie rankingu ESL. Właśnie – siedem, a nie sześć.

Jedni czekali na ranking…

Pierwotnie owych zaproszeń miało być bowiem właśnie sześć, ale najwyraźniej ESL nie udało się na czas znaleźć ekipy, która mogłaby zastąpić 100 Thieves w gronie zespołów partnerskich Pro Ligi i stąd to rozszerzenie. Cieszyć się z niego powinni Mateusz „mantuu” Wilczewski i jego koledzy z OG, bo to właśnie oni okazali się beneficjentami dodatkowej przepustki. Ponadto w nadchodzącym sezonie EPL-a zobaczymy również BIG, FURIĘ Esports, Team Spirit oraz Virtus.pro, a także Heroic i Gambit Esports. Te dwie ostatnie drużyny to finaliści poprzedniej edycji rozgrywek, którzy teraz będą mieli okazję, by ponownie powalczyć o jak najlepszy wynik.

…a inni byli pewni gry już wcześniej

Poza wyżej wymienionymi na linii startu zamelduje się również dwanaście formacji-partnerów, wśród których znajdziemy m.in. Evil Geniuses Michała „MICHA” Müllera oraz ENCE Pawła „dychy” Dychy i Olka „hadesa” Miśkiewicza. Nie zabraknie również i Natus Vincere, liderów rankingu ESL i triumfatorów niedawnego Intel Extreme Masters Cologne 2021. Pro Liga będzie także okazją, by zobaczyć w akcji odmienione składy Complexity Gaming i Fnatic. Ponadto po raz pierwszy w swojej historii w najwyższej europejskiej klasie rozgrywkowej zaprezentują się nam Bad News Bears, Entropiq, Team One oraz SINNERS Esports. Kwartet ten miejsce w EPL-u wywalczył sobie dzięki dobrym występom w ESEA Premier.

Lista uczestników ESL Pro League Season 14:

Astralis Bad News Bears BIG Complexity Gaming
ENCE Entropiq Evil Geniuses FaZe Clan
Fnatic FURIA Esports G2 Esports Gambit Esports
Heroic Team Liquid mousesports Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas OG Team One Renegades
SINNERS Esports Team Spirit Virtus.pro Team Vitality

ESL Pro League Season 14 odbędzie się między 16 sierpnia a 12 września. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 750 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 175 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Vander Misfits LEC

Misfits pewne play-offów LEC. Selfmade pokonany przez Vandera

Przedostatnia runda League of Legends European Championship na dobre się rozpoczęła. Najpierw EXCEL ESPORTS ograło FC Schalke 04 Esports, a teraz Misf...